Loader
12

30 kwietnia 2021

Aruba Curacao Bonaire – połączenie wysp

Karaibskie Wyspy ABC. Co oznacza ten tajemniczy skrót? To nic innego, jak popularne określenie trzech, leżących nieopodal siebie regionów Karaibów. To właśnie Aruba, Bonaire i Curacao będą głównymi bohaterkami tego artykułu. Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o odkryciu tego magicznego obszaru na mapie świata, to właśnie tutaj znajdziecie przydatne informacje na jego temat! Od położenia geograficznego, najlepszego terminu podróży,
po najciekawsze oferty i rodzaje aktywności oraz wycieczek – czytajcie uważanie i dajcie się zaczarować jednej z najpiękniejszych części świata.

WYSPY ABC

Po przeczytaniu artykułu zdobędziecie również informacje na temat tego, kiedy klimat na wyspach Aruba, Bonaire
i Curacao sugeruje najlepszy termin podróży. Dowiecie się nie tylko tego, jakie hotele tego regionu polecamy, ale również poznacie typy zakwaterowania i wyżywienia, jakie będą Tam na Was czekać! Bez względu na to czy wybieracie się na długie wakacje All Inclusive w luksusowym hotelu czy może chcecie złapać oferty last minute na Karaibach, wyspy ABC czekają na Was otworem! Termin podróży, wylot z Polski, długość pobytu w danym miejscu – w tym artykule nasze biuro podróży udowodni Wam jak łatwo można modyfikować te aspekty podróży na przepiękne Karaiby! Skontaktuj się z nami i przeżyj egzotyczne wczasy rodem z raju na Wyspach ABC.

ARUBA GDZIE LEŻY?

Aruba – najpopularniejsza przedstawicielka Wysp ABC jest niewielką wyspą usytuowaną na terytorium zależnym Holandii, niedaleko północnego wybrzeża Wenezueli. Otaczają ją wody basenu Morza Karaibskiego. Aruba jest częścią wulkanicznego archipelagu Małych Antyli. Wyspa zachwyca nie tylko wspaniałymi warunkami przyrodniczymi, ale również świetnie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, która od dawna przyciągała na swój ląd Amerykanów. W ostatnich latach również Europejczycy, w tym podróżnicy z Polski, zaczęli się interesować tym, co może zaoferować ta rajska wyspa. Stolicą Aruby jest Oranjestad – klimatyczne miejsce usiane pięknymi, wielobarwnymi budynkami. To właśnie przy stolicy Aruby jest zlokalizowane lotnisko, z którego dostaniecie się na pozostałe wyspy.

BONAIRE GDZIE LEŻY?

Bonaire, to ostatnia, najmniejsza wyspa tworząca Karaibskie ABC. Region ten jest położony na Morzu Karaibskim,
u wybrzeży Wenezueli. Bonaire posiada najmniejszą liczbę ludności, co wcale nie oznacza że będzie się tam nudzić! Wyspa ta zasługuje na równie dużo Waszej uwagi, co pozostałe – bowiem to właśnie Bonaire zaskoczy Was słonymi jeziorami, które znajdują się wewnątrz jej zagadkowego lądu. Wody otaczające Bonaire są chronionym podwodnym parkiem
i stanowią nie lada gratkę dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Stolicą Bonaire jest urokliwe miasto Kralendijk,
w którym znajduje się lokalne lotnisko.

CURAÇAO GDZIE LEŻY?

Curaçao to malutka, karaibska wyspa, oddalona około 60 km od północnych wybrzeży Wenezueli, za zachód od Aruby. Curacao również podlega terytorium zależnemu Holandii i jest częścią archipelagu Małych Antyli. Powierzchnia Curaçao jest mniej więcej takiej wielkości jak Warszawa – z tego względu wszystkie tajemnice tego cudownego miejsca jesteście
w stanie poznać nawet w trakcie krótkiej podróży na tą wyspę! Stolicą Curaçao jest Willemstad, na terenie którego znajduje się lotnisko. Czas lotu na Arubę wynosi około 35 minut, zaś na Bonaire – 25 minut!

ARUBA CURACAO BONAIRE KIEDY JECHAĆ?

Wyspy Karaibskie swoją popularność zawdzięczają głównie doskonałym warunkom pogodowym, jakie panują tam właściwie przez cały rok. Podrównikowy klimat tego regionu można podzielić na porę suchą oraz deszczową. Ta druga charakteryzuje się intensywnymi, przelotnymi opadami, czas ten odznacza się dość wysoką wilgotnością – w nocy bywa niezwykle parno. Średnia temperatura Wysp Karaibskich to ok. 30 C przy względnej wilgotności 75%. Temperatura wody zazwyczaj waha się w małym stopniu, jest bardzo zbliżona do temperatury powietrza i zazwyczaj wynosi ok. 28 stopni.

Najlepszym momentem na wczasy w tym regionie jest pora sucha obserwowana w listopadzie, grudniu, marcu oraz kwietniu. To właśnie w tych okresach liczba dni deszczowych zarówno na Arubie, Curacao jak i Bonaire jest najmniejsza. Jednak tak naprawdę przez cały czas pogoda na wyspach Aruba, Curaçao bądź Bonaire jest bardzo przyjemna i przede wszystkim ciepła, dlatego turyści zjeżdżają tam przez cały rok. Karaiby są uznawane za kierunek całoroczny. Oznacza to, że możecie zdecydować się na dowolny termin Waszych wakacji! Warto zaznaczyć, iż wyspy te nie znajdują się w strefie huraganów, więc możecie być pewni, że Wasze wakacje obejdą się bez zbędnych niespodzianek. Wybierz Karaiby i Wyspy ABC – możesz być pewien, że wybierasz równocześnie pogodę idealną niemalże cały rok!

NAJLEPSZE PLAŻE ARUBA

Aruba, podobnie jak pozostałe wysypy ABC, przyciągają turystów z całego globu głównie za sprawą swoich dziewiczych, śnieżnobiałych plaż. Jedną z najbardziej znanych jest Palm Beach, która stanowi najlepsze miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. To właśnie na tej plaży panują idealne warunki do surfingu oraz windsurfingu. Dodatkowo, Palm Beach jest stosunkowo spokojną lokalizacją, dlatego będzie również świetnym wyborem dla podróżnych, którzy pragną odpocząć od tłumów oraz komercyjnego zgiełku. Jeżeli poszukujecie dreszczyku emocji oraz większej ilości rozrywek, zdecydowanie powinniście spędzić jeden z dni wakacji na najsłynniejszej plaży Aruby zwanej Eagle Beach.

Jej okolica jest usiana ekskluzywnymi kasynami oraz hotelami, sklepami z pamiątkami, rozwiniętą strefą barową oraz gastronomiczną, a także wypożyczalniami sprzętu sportowego. Eagle Beach to doskonałe miejsce do nurkowania –
w znajdującym się tam ośrodku organizowane są podwodne wyprawy, w trakcie których poznacie tajemnice skrywane pod powierzchnią Morza Karaibskiego. We wszystkim asystować Wam będzie doświadczony zespół instruktorów, który przygotuje Was do nurkowania oraz poda Wam wszelkie informacje na temat tego terenu. Brzmi niesamowicie, prawda? Miłośnicy nurkowania zdecydowanie nie będą się nudzić na tej wyspie. To właśnie w okolicach Aruby znajduje się
5 zatopionych statków oraz 2 samoloty, które są idealnymi obiektami do podwodnej obserwacji pełnej emocji! Najbardziej popularnym wrakiem Aruby jest statek SS Antilla, który sprawi że nurkowanie z akwalungiem zostanie w Waszej pamięci już na zawsze! Przed rozpoczęciem nurkowania przy tym wyjątkowym obiekcie lokalny ekspert przedstawi Wam wszelkie informacje na temat historii tego miejsca.

ARUBA RAFA KORALOWA

Jeżeli na wyspę Aruba przybyliście w celu uprawiania snorkelingu, swój raj odnajdziecie również przy brzegach przepięknej Malmok Beach. Kolejnym miejscem, które skradnie serce wielbicieli podwodnych przygód będzie magiczna rafa koralowa Arashi, która zachwyca zróżnicowanym, doskonale zachowanym ekosystemem oraz wieloma gatunkami występujących tam ryb i organizmów. Podczas podróży na Arubę zdecydowanie powinniście pamiętać o okrzykniętej mianem najpiękniejszego miejsca na wyspie, urokliwej zatoce Baby Beach, z której będziecie w stanie dostrzec wybrzeże Wenezueli! Wspaniałych wrażeń wizualnych dostarczy Wam również rajska laguna Boca Catalina, której plaże zapierają dech
w piersiach za sprawą śnieżnobiałego piasku i turkusowo-lazurowej wody. Dowolny wypoczynek w tym miejscu na pewno umili Wam czas spędzony na karaibskich wakacjach.

ARUBA WYCIECZKI I ATRAKCJE

Po zejściu z jednej z plaż Aruby i błogim odpoczynku w hotelu, warto wybrać się na zwiedzanie pozostałych, równie ciekawych miejsc zlokalizowanych na wyspie. Na Waszą uwagę zdecydowanie zasługuje wybrzeże Barcadera, w którego pobliżu wznosi się piękny, historyczny port. Turystów z całego świata przyciąga jak magnes malownicza stolica wyspy Aruba – Oranjestad. Miejsce to zostało wzniesione w XVI wieku przez holenderskich kolonizatorów, dzięki czemu zabudowa miasta jest w dużym stopniu zainspirowana niderlandzką kulturą i architekturą. Sztandarowym symbolem miasta Oranjestad jest ogromny fort Zoutman. Budowla ta została wybudowana na początku XVIII wieku i wizyta w niej zwyczajnie przeniesie Was w przeszły czas tego regionu. Innymi interesującymi lokalizacjami na Arubie, które warto zobaczyć są między innymi: Naturalny Basen, Ayo Rockformation, Naturalny Most i Ruiny Bushiribana, Goldmine, farma strusi, Sanktuarium zwierzęce Filipa i Sanktuarium Osłów oraz słynna farma motyli.

ARUBA PARK NARODOWY

Będąc na wyspie Aruba zdecydowanie wybierz się do Parku Narodowego Arikok. To właśnie Arikok przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tam w celu poznania prawdziwej, karaibskiej fauny i flory pod okiem doświadczonego eksperta tamtejszych terenów. W trakcie wędrówki po tym wyjątkowym miejscu poznacie interesujące informacje na temat jego zagadkowej historii. Park Narodowy Arikok pokrywa swoją powierzchnią około 20% całej Aruby,
a czas w którym w nim spędzicie zdecydowanie zapisze się w Waszych sercach jako niezapomniany.

ARUBA FLAMINGI

Z pewnością można powiedzieć, iż największą atrakcją Aruby, oprócz piaszczystych plaż oraz wielobarwnej stolicy,
są oczywiście flamingi. Ich wyjątkowy kolor przyciągnie uwagę każdego, a ze względu na to, że flamingi spacerujące po wyspie są przyzwyczajone do obecności turystów, obcowanie z nimi jest jeszcze bardziej interesujące. Aruba jest znana również upraw aloesu, które są podstawową częścią gospodarki rolnej tego regionu. Na miejscu możecie zakupić dużą ilość różnych produktów, wykonanych na bazie tej rośliny.

NAJLEPSZE PLAŻE BONAIRE

Planując swoją podróż po Karaibach nie możecie zapomnieć o najmniejszej, ale równie urokliwej wyspie o nazwie Bonaire! Bowiem to właśnie Bonaire posiada aż 22 niezwykłych plaż, z których najwięcej znajduje się po zachodniej wyspy.
Na Waszą zdecydowaną uwagę zasługuje Atlantis Beach. Jest to śliczna, piaszczysta plaża, która została zdominowana głównie przez kitesurferów i miłośników sportowych wrażeń. Inną niesamowitą plażą Bonaire jest Pink Beach – jest to plaża o przepięknym, różowo-koralowym odcieniu, którego nabrała od rozdrobnionych muszelek. Miejscem, które zachwyci miłośników rybactwa będzie Sorobon Beach, idealna do łowienia ryb połączonego, z błogim wypoczynkiem na plaży. Wybierz się na Bonaire, spędź leniwie jeden z dni wakacji na tamtejszej plaży – gwarantujemy, że zrozumiesz czym jest raj!

BONAIRE WYCIECZKI I ATRAKCJE

Bonaire słynie ze swoich naturalnie występujących słonych jezior. Z takich wakacji warto więc przywieźć ze sobą sól kosmetyczną i solne rękodzieło, które można zakupić na rynku w stolicy Kralendijk. To urocze miasto słynie z pięknie zdobionych domów, pysznego jedzenia, cudownych plaż i najróżniejszych sportów wodnych. Kralendijk jest również miejscem, w którym spróbujecie przepysznej, lokalnej kuchni i trunków, których warto spróbować mimo tego, że wyżywienie jest zapewnione w hotelu. Lokalnym napojem na Bonaire jest likier kaktusowy Cadushy, który jest dodawany do drinków na całym świecie. Curacao, Aruba, Bonaire są znakomitymi wyborami dla osób uwielbiających obcowanie
z naturą, jednak to właśnie najmniejsza z wysp ABC oferuje najlepsze warunki do obserwacji dziewiczej fauny i flory, skrywanej przez karaibskie lasy tropikalne.

Bonaire jest idealną destynacją dla obserwatorów ptaków, gdyż żyje tu ponad 200 gatunków tych zwierząt. Zamieszkują one monumentalny Park Naturalny, będący pomnikiem natury Karaibów. Waszą uwagę z pewnością przykują również flamingi, które wybrały właśnie Bonaire jako region swojego najliczniejszego nagromadzenia. Na wyspie istnieją trzy miejsca w których można je zobaczyć. Flamingi możecie podziwiać w The Flamingos Lake Gotomer, gdzie przebywa ponad 20 tys. flamingów. Obserwacje tych pięknych ptaków zapewnia Narodowy Park Washington Slagbaai na północy oraz The Pekelmeer, czyli słynne Różowe Jezioro. Miłośnicy błogiego relaksu powinni udać się na spokojny rejs na Klein Bonaire – czyli malutką, niezamieszkałą wysepkę. Jest ona pełna dziewiczych plaż, jaskiń i raf koralowych, a także stanowi schronienie dla wielu żółwi. Bonaire to zdecydowany top jeżeli chodzi o ucieczkę w nieznane na Morzu Karaibskim!

NAJLEPSZE PLAŻE CURACAO

Kolejna przedstawicielka wysp ABC, czyli Curacao, jest drugą co do wielkości lokalizacją tego regionu. Nie jest to duża wyspa – jej powierzchnia osiąga taką wielkość co stolica Polski – Warszawa. Pomimo mniejszego niż Aruba rozmiaru, identycznie jak ona zachwyca cudownymi, rajskimi plażami. Na Curacao będziecie mogli połączyć błogi relaks na śnieżnobiałym piasku z możliwością spróbowania wielu sportów wodnych.

Plaża Caracasbaai jest wyśmienitą opcją dla miłośników nurkowania i uprawiania snorkelingu, gdyż wody przy tej plaży są częścią podwodnego parku. Zaledwie kilka metrów od brzegu można dostrzec wspaniałą rafę koralową, która została zachowana w nienaruszonym przez czas stanie.

Kolejną cudowną plażą na Curacao jest Blue Bay Beach. Jest ona zlokalizowana na północny zachód od stolicy, w pobliżu miejscowości Sint Michel. To właśnie w Sint Michel ujrzycie urocze, kolore domki. Miasto to liczy około 6000 mieszkańców, którzy zajmują się głównie wyrobem produktów spożywczych oraz włókienniczych. Blue Bay Beach zachwyci Was przede wszystkim niespotykanie nigdzie indziej, aksamitnym i drobnym jak mąka piaskiem.

Sympatykom snorkelingu z pewnością przypadnie do gustu plaża Boca Santa Cruz, która zapiera dech
w piersiach dzięki swoimi rajskim plażom oraz krystalicznie czystej wodzie. Czas spędzony na plażach Curacao z pewnością będzie wartościowym dodatkiem do każdej karaibskiej podróży!

CURACAO WYCIECZKI I ATRAKCJE

Curaçao jest miejscem, w którym zyskacie okazję do spróbowania wielu niekonwencjonalnych atrakcji na tle magicznej scenerii. W miejscu tym zdecydowanie warto wychodzić z terenu hotelu w celu doświadczania lokalnej tradycji oraz fauny
i flory! Świetnym sposobem na poznanie wyspy będzie przejażdżka konna lub rowerowa. Na Curacao możecie również spróbować swoich sił we wspinaczce bądź rappelingu, czyli górskich zjazdach na linie.

Curaçao oferuje również wiele atrakcji dla wędkarzy. W celu zwiedzenia cudownych zabytków architektury, skrywanych przez Karaiby, warto odwiedzić stolicę Curaçao czyli Willemstad, nazywany małym Amsterdamem. Miasto to zachwyci Was wyjątkową zabudową, która swoją estetyką wpisuje się w kanon, występujący na terenie holenderskiego Amsterdamu. To właśnie dlatego Willemstad został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Innymi ciekawymi miejscami na Curaçao, które warto zobaczyć są między innymi: Queen Juliana Bridge (Most królowej Juliany), Park Narodowy Christoffel, Muzeum Kura Hulanda oraz naturalna Jaskinia Hato. Jadąc na wakacje na Karaiby warto pamiętać o tym, iż każdy region specjalizuje się w produkcji różnych smakołyków. Jak widzicie Curacao to nie tylko magiczny Willemstad! Spędzając swój wypoczynek na Curaçao koniecznie spróbujcie i zakupcie lokalny likier Curacao, którego smak pozwoli się przenieść wspomnieniami na tropikalne, karaibskie lądy.

HOTELE WYSPY ABC

Zarówno Aruba, Curacao i Bonaire oferują wiele wspaniałych hoteli, które zapewniają nie tylko luksusowy typ zakwaterowania oraz wyżywienie All Inclusive, ale również rozmaite usługi wellness oraz oferty zajęć, aktywności i sportów wodnych. Wszystkie Wyspy ABC zaskoczą Was warunkami o najwyższym standardzie. Wspaniałymi hotelami na Arubie są The Manchebo Beach Resort and Spa, The Bucuti & Tara Beach Resort oraz Renaissance Aruba Resort & Casino. Ośrodki te łączą w sobie typowe karaibskie wystroje z aspektami luksusowego raju. Z pewnością można powiedzieć, że są ekskluzywnymi perełkami na mapie wyspy Aruba.

Na Bonaire również znajdziecie wspaniałe hotele, które będą dopełnieniem niezapomnianej podróży. Top ośrodki na tej wyspie to The Bamboo Bali Bonaire oraz Harbour Village Beach Club. Pierwszy zachwyci Was uroczymi “cottages” – czyli niezwykle klimatycznymi, luksusowymi domkami o różnych rozmiarach. Drugi ośrodek oferuje pokoje, apartamenty oraz wyjątkowe wille, również takie umiejscowione zaraz przy plaży! Możecie być pewni, że w tych miejscach wyżywienie, ogólny komfort oraz karaibskie doznania spełnią wszystkie Wasze oczekiwania! Cudownego hotelu spodziewajcie się także na Curacao! Tam czeka na Was The Baoase Luxury Resort. Hotel ten oferuje wspaniałe wille, które pomieszczą mniejsze lub większe rodziny, pobytu dopełni wyżywienie All Inclusive. The Baoase Luxury Resort znajduje się w pięknym mieście Willemstad, zaraz przy malowniczej plaży, przy rozległym wybrzeżu Curacao. Brzmi niesamowicie, prawda? Niezależnie od hotelu, na który się zdecydujecie, dni spędzone na wyspach Aruba, Bonaire i Curacao na długo zapiszą się w Waszej pamięci!

POŁĄCZENIE ARUBA CURACAO BONAIRE

Każda z wysp Aruba, Curacao i Bonaire proponuje coś wyjątkowego i daje Wam szansę na poznanie tajemniczego świata Karaibów z innej, niepowtarzalnej strony. Niezależnie od tego, w jakim terminie chcecie odwiedzić ten zakątek świata i na ile dni planujecie tam przyjechać, powinniście pomyśleć o tym, by połączyć 2, a być może wszystkie 3 wyspy! Wylot na Karaiby najczęściej odbywa się z Warszawy bądź Berlina. Mimo tego, nie tylko termin wakacji, ale także miejsce, w którym jest organizowany wylot można modyfikować w taki sposób, by spełnić wszystkie Wasze oczekiwania. Ze względu na to, że podróż między Arubą i Curacao oraz między Curacao i Bonaire wynosi w obu przypadkach od 25 do 35 minut, to właśnie te połączenia wysp są najczęściej proponowane przez biura podróży.

Przelot lokalnym samolotem między Arubą a Bonaire, razem z przesiadką Curacao, zajmuje około 6 godzin. Czy jednak będąc na Karaibach – stojąc na lądach jednego z najbardziej pożądanych kierunków turystycznych na świecie, nie zechcecie poświęcić odrobiny czasu, aby skorzystać z tak niepowtarzalnej okazji jaką będzie poznanie wspólnie tych 3 miejsc? Połączenie 3 wysp w trakcie jednego wyjazdu sprawi, że poznacie każdy aspekt Karaibów, od pięknych plaż po kręte uliczki malowniczych stolic. Niezależnie od celu Waszej podróży, tego czy pragniecie błogiego odpoczynku czy może wakacji
w ruchu – jesteśmy pewni, że Wyspy ABC już na zawsze zostaną w Waszej pamięci. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci na każdym szczeblu organizacji tej egzotycznej przygody. Podamy Ci wszelkie informacje dotyczące pobytu na Karaibach, przygotujemy Cię na wylot w ten magiczny region, dobierzemy hotel skrojony pod Twoje oczekiwania i zaprojektujemy plan Twojej podróży oraz wycieczek. Czujecie ekscytację? Aruba, Bonaire i Curacao czekają na Was otworem!

Podziel się:

Poznaj ofertę wycieczek

Podobne wpisy

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

OTRZYMUJ CO MIESIĄC INSPIRACJE PODRÓŻY

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/blog/aruba-curacao-banaire-polaczenie-wysp/ [user-id] => id-028837ddc7561d )