Loader
1

2 lutego 2024

Kanada – co warto wiedzieć przed wyjazdem

Planujesz wyjazd do Kanady, ale nie wiesz jak się za to zabrać lub czego się spodziewać na miejscu? Zadajesz sobie pytanie – co warto wiedzieć przed wyjazdem do Kanady? W tym miejscu przedstawiamy najważniejsze informacje praktyczne, które musi wiedzieć każdy wybierający się na wakacje do Kanady.

KANADA PRAKTYCZNE INFORMACJE

Kanada leży w Ameryce Północnej, na obszarze 9,984 mln kilometrów kwadratowych – to drugi największy kraj na Świecie. Żeby wyobrazić sobie o jak olbrzymim obszarze mówimy, należy wziąć pod uwagę, że Kanada rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie, do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Podział administracyjny Kanady to 10 prowincji i 3 terytoria: Alberta, Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia, Terytoria Północno-Zachodnie, Nowa Szkocja, Nunavut, Ontario, Wyspa Księcia Edwarda, Quebec, Saskatchewan oraz Terytorium Jukonu.

Kanada to kraj, w którym większość powierzchni (aż 3/4) zajmują góry i wyżyny. Reszta to tereny nizinne, z których większość zlokalizowana jest przy wybrzeżach i w rejonach Zatoki Hudsona. Kanada posiada również bardzo zróżnicowaną linię brzegową. Urozmaicona jest ona dziesiątkami półwyspów i zatok oraz przybrzeżnych wysp i archipelagów. Najbardziej znana jest chyba Vancouver Island, czyli Wyspa Vancouver. Stolicą Kanady jest Ottawa, lecz nie jest ona największym miastem Kanady. To miano przysługuje miastu Toronto.

Kanada podzielona jest na sześć stref czasowych. Zmiana czasu na letni nie obowiązuje jedynie w prowincji Saskatchewan, w pozostałych prowincjach podobnie jak w Polsce dwa razy w roku następuje zmiana czasu z letniego na zimowy i na odwrót. Na przykład latem w Ottawie w prowincji Ontario strefa czasowa to UTC -4, natomiast w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej to UTC -7.
Należy również pamiętać, że niezbędne jest posiadanie specjalnej przejściówki do gniazdka elektrycznego, ponieważ
w Kanadzie znajdziemy wtyczkę typu A, natomiast w Polsce używamy wtyczek typu E.

KANADA JĘZYK

Kanada posiada dwa języki urzędowe: angielski i francuski. Najwięcej, bo aż 85% francuskojęzycznych Kanadyjczyków mieszka w prowincji Quebec. Wybierając się w te rejony dogadamy się po angielsku, ale warto nauczyć się chociaż kilku słów w języku francuskim. Kiedy w Quebecu powiemy bonjour zamiast hello, na pewno zostaniemy docenieni przez lokalnych mieszkańców i doświadczymy z ich strony prawdziwej, kanadyjskiej uprzejmości i gościnności 😊

KANADA WALUTA

Oficjalną walutą Kanady jest dolar kanadyjski CAD. W obiegu są monety o nominale 1, 5, 10, 25 i 50 centów oraz 1 i 2 dolary. Występujące banknoty o niższych nominałach to 1 CAD, 2 CAD i 5 CAD oraz wyższe wartości 10 CAD, 20 CAD i 50 CAD, a także rzadko spotykane w praktyce 100 CAD i 1000 CAD. Na terenie Kanady bez problemu można płacić kartami kredytowymi. W wielu miejscach honorowany jest również dolar amerykański (symbol USD), lecz zdecydowanie lepszy przelicznik ma dolar kanadyjski CAD.

KANADA WIZA I POBYT

Dla Polaków jadący do Kanady w celach turystycznych i na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, wiza nie jest wymagana, ale posiadanie ważnego paszportu to wymóg konieczny. Natomiast od 2016 roku Kanada wprowadziła wymóg uzyskania elektronicznego zezwolenia na podróż – eTa, czyli Electronic Travel Authorization. Elektronicznej rejestracji dokonuje się internetowo, podając dane osobowe. Po zarejestrowaniu się i wpisaniu danych dokonuje się opłaty kartą płatniczą,
a opłata wynosi 7 CAD.

Takie elektroniczne zezwolenie uzyskuje się raz na 5 lat i przez ten czas istnieje w systemie służb granicznych Kanady. Należy wziąć pod uwagę, że większość eTA zostanie zaakceptowana w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, ale w niektórych przypadkach procedura może zająć kilka dni. Sugerujemy złożenie wniosku o eTA z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedynym oficjalnym portalem, gdzie należy aplikować o eTA jest portal rządu kanadyjskiego, na którym znajdziesz również inne przydatne informacje:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/apply-pl.html

KANADA BEZPIECZEŃSTWO I UBEZPIECZENIE

Kanada jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Wybierając się na wycieczkę do Kanady nie obowiązują nas żadne obowiązkowe szczepienia. Jednak zawsze przed podróżą warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam
w sprawie zalecanych szczepień przed wyjazdem. Inne ważne informacje praktyczne przydatne przed wyjazdem można sprawdzić na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod adresem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kanada.

Planując wyjazd do Kanady należy zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenie. Ponieważ koszty leczenia w Kanadzie są bardzo wysokie, należy wykupić odpowiedni jego wariant, aby podczas pobytu nie musieć się tym martwić. Nasi klienci nie muszą się tym martwić, ponieważ w cenie podróży do Kanady jest zawarte ubezpieczenie w wariancie The Best. Oznacza to, że są ubezpieczeni od kosztów leczenia na kwotę 300 000 euro, ale również posiadają ubezpieczenie OC, ubezpieczony jest ich bagaż oraz ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów wysokiego ryzyka, takich jak np. rafting.

KANADA LOTY

Połączenie lotnicze Polski z Kanadą jest bardzo dobre a fakt, iż wiza nie jest konieczna, zdecydowanie ułatwia sprawę.
Z Warszawy polecimy bezpośrednio (bez żadnych przesiadek!) do Toronto w prowincji Ontario. Taki lot odbędziemy na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT lub Air Canada. Z kolei z Wrocławia możemy polecieć do Toronto z jedną krótką przesiadką na terytorium Niemiec liniami lotniczymi Lufthansa oraz Air Canada. Natomiast jeżeli swoją podróż po Kanadzie chcemy zacząć od zachodniej jej części i polecieć do Vancouver, to z krótką przesiadką zabiorą nas tam jedne
z największych linii lotniczych na świecie – KLM Royal Dutch Airlines, Air France, Lufthansa lub Air Canada.

KANADA PORUSZANIE SIĘ PO KRAJU

Będąc już na miejscu w Kanadzie polecamy dwa sposoby na poruszanie się po tym olbrzymim kraju. Pierwszy z nich to podróżowanie wypożyczonym na miejscu samochodem. Zaletą tej opcji jest to, że podczas podróży możemy zobaczyć
o wiele więcej niż podróżując innymi środkami transportu. Do tego jesteśmy niezależni od wszelkich rozkładów jazdy czy godzin. Aby jeździć samochodem po Kanadzie posiadanie międzynarodowego prawa jazdy nie jest wymagane, wystarczy nam polski dokument. Natomiast minusem takiego rozwiązania jest bardzo długi czas jazdy spowodowany ogromnymi odległościami między poszczególnymi miastami czy prowincjami.

Dlatego warto rozważyć również drugi wariant – loty wewnętrzne po Kanadzie. Jeżeli chcemy dostać się na przykład z Toronto we wschodniej części kraju, do Vancouver znajdującym się w zachodniej części, to podróż samochodem bez przerwy trwałaby blisko 50 godzin, a do pokonania było by ok. 4 500 km 😊 Natomiast bezpośredni lot między tymi miastami trwa niecałe 5 godzin. Oczywiście według preferencji możemy na przykład połączyć obie możliwości i zaplanować trasę po Kanadzie tak, aby była najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o poruszaniu się samochodem po Kanadzie i o tym, co możesz spotkać na swojej drodze: https://dreamgo.pl/kanada-parki-narodowe-i-dzikie-zwierzeta

KANADA DODATKOWE PODATKI DO CEN – ILE FAKTYCZNIE ZAPŁACIMY?

Płacenie w restauracjach lub za zakupy podczas pobytu w Kanadzie jest jedną z ważniejszych kwestii. Nie jest to tak prosta i oczywista sprawa jak by się mogło wydawać. Ceny podane pod poszczególnymi produktami są niższe niż kwota jaką w rzeczywistości zapłacimy za nie przy kasie. Dlaczego? Otóż w Kanadzie ceny które widzimy nie zawierają podatków, które należy dodatkowo doliczyć. W zależności od prowincji rodzaj podatku i stawki są różne. Wyróżniamy trzy rodzaje podatków: GST – to podatek, którego stała wartość wynosi 5%
i trafia on do kanadyjskiego rządu, PST – to podatek, którego wysokość ustalana jest przez rząd danej prowincji i trafia do jej kasy. Trzeci z nich to HST, czyli ujednolicony podatek, który łączy w sobie GST i PST.

Dla uproszczenia obliczeń, poniżej przedstawiamy podsumowaną wartość podatków jakie należy doliczyć do ceny jaką widzimy w sklepie czy restauracji, w poszczególnych prowincjach:

5% – Alberta, Terytoria Północnozachodnie, Nunavut i Yukon
11% – Saskatchewan
12% – Kolumbia Brytyjska, Manitoba
13% – Ontario
15% – Nowy Brunszwik, Nowofunlandia i Labrador, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda, Quebec

KANADA GASTRONOMIA

Wiele osób podczas swoich podróży zwraca szczególną uwagę na miejscową ofertę gastronomiczną. Na wyjeździe chcemy spróbować lokalnej kuchni i lepiej ją poznać. Jedni kochają kuchnię azjatycką, inni śródziemnomorską, a jeszcze inni są fanami porządnego steka z najwyższej klasy wołowiny. Nie ważne, która smaki należą do Twoich ulubionych. W Kanadzie znajdziesz każdy rodzaj kuchni w jej najlepszym wydaniu.

Kuchnia kanadyjska stawia na świeże, sezonowe owoce i warzywa, rzemieślnicze sery i miejscowe owoce morza. Każdy zakątek Kanady oferuje inne, lokalne specjały. Na przykład w Prowincjach Atlantyckich możesz spróbować wyśmienitego homara, a dzikie Góry Skaliste ugoszczą Cię potrawami z mięsa jelenia wapiti, bizona, a nawet łosia. Koniecznie trzeba też spróbować potrawy o nazwie poutine – to frytki z grudkami serowymi oblane sosem pieczeniowym. Króluje ona
w Quebecku ale popularna jest w całej Kanadzie. Na deser polecamy oczywiście pancakes z bekonem i syropem klonowym 😊

Jeżeli lubisz wino, to w Kanadzie na pewno nie będziesz się nudził. Region Niagary słynie z wielu winnic, do których możesz wybrać się na wycieczkę z degustacją. Polecamy spróbować jedynego w swoim rodzaju wina lodowego – ice wine.

KANADA POGODA

Wyjazd do Kanady możemy podzielić w zasadzie na dwa typy – wyjazd zimowy lub letni. W zależności od tego co planujesz robić na miejscu, co zwiedzać, jak spędzać czas i przede wszystkim w jakie rejony Kanady chcesz pojechać, inna część roku będzie dla Ciebie odpowiednia. Większość osób na pewno o tym pamięta, ale przypominamy, że podczas pobytu w tym kraju warto mieć odpowiednie do panujących temperatur ubrania. Należy być również świadomym, że wakacje w Kanadzie nie będą należały do tych tropikalnych. Ale czy ktoś powiedział, że raj musi być tropikalny? 😉

Wyjazd zimowy polecamy przeznaczyć szczególnie na uprawianie różnych sportów zimowych i wyjazd w góry. Najlepsze warunki śniegowe na stokach znajdziesz od drugiej połowy stycznia do końca marca. Góry Skaliste oferują odwiedzającym mnóstwo atrakcji, o każdej porze roku. Na przykład w maju nie zobaczymy śniegu w wiosce leżącej u stóp gór ale za to na stokach można pojeździć w krótkim rękawku! Śnieżne i zimne miesiące w Kanadzie dają także możliwość zobaczenia niesamowitego i jedynego w swoim rodzaju zjawiska – zorzy polarnej. Wybierając się zimą do Kanady polecamy wybrać się również nad Niagarę i odkryć ją z zupełnie innej perspektywy.

Jeżeli chodzi o wyjazdy letnie, to szczyt sezonu przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Wtedy temperatury są najprzyjemniejsze – około 24 stopni Celsjusza – ale też jest najwięcej turystów. Bardzo popularne miejsca turystyczne mogą być wtedy mocno zatłoczone. Dobrym okresem na zwiedzanie Kanady jest również okres przejściowy, pomiędzy szczytem sezonu a zimą. Kwiecień, maj i wrzesień to miesiące, w których temperatury będą nieco chłodniejsze niż w szczycie sezonu, lecz nadal przyjemne, a za to spotkamy zdecydowanie mniej osób.

KANADA KALENDARIUM IMPREZ I WYDARZEŃ W OKRESIE LETNIM

Poniżej przedstawiamy kalendarium imprez i wydarzeń na terenie Kanady w okresie letnim:

MAJ
– Festiwal Kanadyjskiego Tulipana – ponad 3 miliony tulipanów 200 odmian pokrywa Ottawę. Podczas festiwalu: parady, regaty, rajdy samochodowe, tańce, koncerty i pokazy sztucznych ogni.

CZERWIEC
– Luminato – w Toronto na początku miesiąca, przez 10 dni pojawiają się znani muzycy, tancerze, aktorzy i artyści, którzy celebrują kreatywność odzwierciedlającą różnorodność miasta. Na wiele imprez wstęp darmowy.
– Montreal Jazz Festival – pod koniec miesiąca do Montrealu przybywa około 2 miliony miłośników muzyki. Przez 11 dni miasto tętni muzyką jazzową i bluesową, odbywa się wiele koncertów pod gołym niebem, na które wstęp jest bezpłatny.
– North by Northeast – w Toronto zespoły muzyki indie przejmują sceny najlepszych klubów
– Pride Toronto – najbardziej ekstrawaganckie wydarzenie w Toronto, którego punktem kulminacyjnym jest szalona Pride Parade.

LIPIEC
– Cavendish Beach Festival – na Wyspie Księcia Edwarda odbywa się jeden z największych festiwali plenerowych w Ameryce Północnej. Grają największe gwiazdy muzyki country.
– Calgary Stampede – prawdziwe rodzinne kanadyjskie święto, określane jako „najlepsze show pod gołym niebem
na Ziemi”. Szarżujące byki, wyścigi krytych wozów, rodeo.

SIERPIEŃ
– Kanadyjska Wystawa Narodowa – na „The Ex” spotkamy ponad 700 wystawców, zobaczymy pokazy rolnicze, konkurencje drwali, koncerty w plenerze oraz karnawał w Exhibition Place Toronto. Wydarzenie trwa przez 18 dni, obejmuje też Święto Pracy i kończy się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.
– Edmonton Fringe Festival – największa impreza w Ameryce Północnej, podczas jej trwania przez 11 dni wystawianych jest 1600 zwariowanych spektakli.

WRZESIEŃ
– Prince Edward Island Fall Flavours – przez 3 tygodnie na Wyspie Księcia Edwarda odbywa się festiwal owoców morza. W tym czasie wyspa zamienia się w prawdziwy raj dla smakoszy.
– Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto – przez 10 dni odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń kina. Bilety trzeba zakupić w dużym wyprzedzeniem.

KANADA KALENDARIUM IMPREZ I WYDARZEŃ W OKRESIE ZIMOWYM

Oto kalendarium imprez i wydarzeń w Kanadzie w okresie zimowym:

STYCZEŃ
– Festiwale wina lodowego – odbywają się pod koniec miesiąca w dolinie Okanagan w Kolumbii Brytyjskiej oraz na półwyspie Niagara w południowym Ontario.

LUTY
– Chiński Nowy Rok – świętuje się najhuczniej w Vancouver, ale uroczystości organizowane są również w Toronto, Calgary, Ottawie i Montrealu. W tym czasie na ulicach tańczą smoki, wybuchają petardy, a pyszne jedzenie paruje i kusi zapachami.
– Zimowy karnawał w mieście Quebec – odbywają się konkursy rzeźb lodowych oraz szalone wyścigi canoe na Rzece Św. Wawrzyńca, można również spróbować łowienia ryb pod lodem.

MARZEC
– W marcu nacina się drzewa klonowe aby wydobyć z nich słynny syrop klonowy. Trzy czwarte światowego syropu klonowego produkuje się w Quebecu. Warto wybrać się do miejscowej wytwórni (sugar shack).

KWIECIEŃ
– Światowy Festiwal narciarski i snowboardowy – odbywa się z ośrodku narciarskim w Whistler i trwa 10 dni. Podczas festiwalu odbywają się pokazy skoków, liczne koncerty, parady psów i wiele innych wydarzeń.
– Hot Docs – jest to największy festiwal filmów dokumentalnych Ameryki Północnej, odbywa się w Toronto.

PAŹDZIERNIK
– Dark Sky Festival – pod koniec miesiąca, przez 2 tygodnie w Parku Narodowym Jasper odbywa się święto kosmosu, czyli Festiwal Ciemnego Nieba – Jasper Dark Sky. Podczas festiwalu można przyjść na wykłady astronautów, posłuchać symfonii pod gwiazdami, oglądać wszechświat przez teleskop, a także podziwiać niezwykłą zorzę polarną odbijającą się
w polodowcowym jeziorze.

LISTOPAD I GRUDZIEŃ
– Festiwal Świateł Niagary – zimą Wodospady Niagara zmieniają się nie do poznania. Podczas Winter Festival of Lights wodospad i miasto rozświetlane są przez 3 miliony migoczących żarówek i 125 animowanych ekranów. W tym okresie warto wybrać się również na łyżwy na „lodowisko na krawędzi”.

KANADA PAMIĄTKI

Kwestia pamiątek z wyjazdów to oczywiście bardzo indywidualna sprawa. Jedni kolekcjonują magnesy czy pocztówki, inni ubrania z symbolami charakterystycznymi dla odwiedzanych miejsc, a jeszcze inni stawiają przede wszystkim na cudowne wspomnienia i kilka fotek z wyjazdu. Niezależnie od tego, którym typem podróżnika jesteś, podpowiadamy co ciekawego można przywieźć ze sobą z Kanady.

Wszystko, dosłownie wszystko z najbardziej rozpoznawalnym kanadyjskim symbolem – liściem klonowym. Znajdziesz go na breloczkach, magnesach (ceny od ok. 5 CAD), przypinkach, koszulkach, rękawiczkach, czapkach… w zasadzie na wszystkim. Można wybrać po prostu to, co najbardziej nam się podoba a na pewno znajdziemy tą rzecz ozdobioną pięknym liściem klonu.

Mówiąc o liściach klonu, nie można zapomnieć o syropie klonowym! To kolejny symbol Kanady, zresztą słusznie, ponieważ Kanada jest największym producentem tego złotego płynu na Świecie. Z Kanady możemy przywieźć sam syrop, który często znajdziemy w różnych pięknych, ozdobnych buteleczkach, jak i różne wyroby z jego dodatkiem. Cukierki, lizaki, a dla dorosłych likier lub piwo z dodatkiem syropu klonowego. Pyszne pamiątki!

Osobiście bardzo polecamy spróbować w Kanadzie oraz przywieźć jako pamiątkę lub prezent, jedyne w swoim rodzaju wino… lodowe 😊 czyli Ice Wine. Jest to słodkie, deserowe wino, które wyrabia się z naturalnie zamarzniętych na krzewach, lekko już zrodzynkowanych gron. Dobra rada od nas: ceny za wino Ice Wine są stosunkowo wysokie, dlatego najkorzystniej jest je zakupić na lotnisku przed wylotem. Ceny są zdecydowanie korzystniejsze niż w innych miejscach, informacja sprawdzona osobiście! 😉

Niezależnie od tego, jakie pamiątki postanowisz przywieźć ze sobą z Kraju Klonowego Liścia, pamiętaj że największą wartość mają Twoje przeżycia z podróży i niesamowite wspomnienia spełnionych podróżniczych marzeń.

A na zdjęciu po prawej stronie pamiątki, które my przywieźliśmy z Kanady 😉

KANADA CIEKAWOSTKI

Kanada to kraj, która zaskakuje nas na każdym kroku. Poniżej przedstawiamy ciekawostki o Kanadzie:

Podczas pobytu w Kanadzie możesz spotkać się z określeniem „loonie” oraz „toonie”. Kanadyjczycy mówią tak o swoich monetach 1 CAD i 2 CAD. Co ciekawe, 1 dolar kanadyjski może mieć formę zarówno monety jak i banknotu. Tak samo jest w przypadku 2 dolarów.

Superman pochodzi z Kanady! Fikcyjna postać Klarka Kenta, czyli właśnie Supermana została wymyślona przez Joe Shustera.

Od czasów II wojny światowej, Holendrzy co roku wysyłają do Kanady tysiąc cebulek tulipanów. Robią to w podziękowaniu za udzielenie schronienia holenderskiej księżniczce Juliannie podczas wojny. Pamiątką tego wydarzenia jest Festiwal Tulipanów w Ottawie.

Nawet, jeżeli prowadzisz samochód dobrze i przepisowo, możesz zostać zatrzymany przez policję. W takim wypadku nie będziesz musiał płacić kary, lecz zostaniesz nagrodzony przez policjantów mandatem pochwalnym, za dobrą jazdę 😊

Co roku w prowincji Quebec budowany jest od zera hotel całkowicie zrobiony z lodu. Lodowe pokoje, lodowe łóżka, lodowe drinki, lodowe… wszystko! Chciałbyś tam przenocować? Nie ma sprawy, zaaranżujemy to dla Ciebie 😊

W Kanadzie znajduje się specjalne więzienie dla… niedźwiedzi polarnych! W miasteczku Churchill spotkanie z tymi zwierzętami nie jest rzeczą niezwykłą. Miasto to jest nawet nazywane Światową Stolicą Niedźwiedzi Polarnych. Często niedźwiedzie, w poszukiwaniu jedzenia, wkradają się na posesje mieszkańców. Jeżeli zostaną złapane na gorącym uczynku, zostaną przewiezione do specjalnego hangaru, czyli więzienia, w którym czeka je głodówka, która ma je zniechęcić do dalszego odwiedzania miasta.

W tym samym mieście, rzeczą normalną jest również nie zamykanie samochodów. W przypadku niespodziewanej wizyty niedźwiedzia każdy może schronić się w zaparkowanym w pobliżu samochodzie.

W Kanadzie, w prowincji Alberta w 1962 roku temperatura zmieniła się z -19 stopni Celsjusza, do +22 stopni w zaledwie godzinę!

Ogromny Stanley Park w Vancouver w Kanadzie jest o 10% większy niż Central Park w Nowym Jorku.

A na koniec, temat dla wielu bardzo kontrowersyjny: pizza hawajska 😉 Wbrew pozorom nie została wymyślona przez Hawajczyków, jak myśli większość ludzi. Została wynaleziona w Kanadzie przez Kanadyjczyka pochodzącego z Ottawy.

POZNAJ PARKI NARODOWE W KANADZIE

Mamy nadzieję, że wszystkie informacje praktyczne przedstawione w artykule pomogą w podjęciu decyzji o wyjeździe. Polecamy również inne nasze artykuły, których głównym bohaterem jest kraj syropem klonowym płynący, czyli Kanada 🙂 Pod tym linkiem znajdziesz na przykład informacje o Parkach Narodowych i dzikich zwierzętach w Kanadzie: https://dreamgo.pl/kanada-parki-narodowe-i-dzikie-zwierzeta

Interesuje Cię Kanada i jej zwiedzanie? Nie czekaj, Kraj Klonowego Liścia czeka właśnie na Ciebie! Zapraszamy do kontaktu i spełniania podróżniczych marzeń z DreamGo!

Podziel się:

Poznaj ofertę wycieczek

Podobne wpisy

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/blog/kanada-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem/ [user-id] => id-aaaf5007b746a7 )