Loader
12

5 sierpnia 2021

Koronawirus – które kraje mają otwarte granice?

W marcu 2020, wraz z wybuchem pandemii COVID-19, świat podróży stanął pod znakiem zapytania. Z początkiem wakacji kraje na całym świecie zaczęły łagodzić ograniczenia związane z podróżowaniem i ponownie otwierać granice dla międzynarodowych turystów. Dzięki temu Twoje marzenie o egzotycznej podróży w 2020 roku spełni się! Które kraje mają otwarte granice? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Sprawdź, do jakiego egzotycznego kraju możesz udać! Artykuł jest na bieżąco aktualizowany. Ostatnia aktualizacja jest z dnia 05.08.2021r.

KRAJE, KTÓRE MAJĄ OTWARTE GRANICE

ARUBA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Przed podróżą na Arubę należy wypełnić formularz najwcześniej na 72 godziny przed wylotem. Należy również wykonać test PCR nie wcześniej niż 3 dni i nie później niż 12 godzin przed wylotem. Podróżni przybywający bez negatywnego wyniku testu na COVID-19 muszą go wykonać po przylocie na Arubę. Następnie muszą poddać się kwarantannie do czasu uzyskania wyników (maksymalnie do 24 godzin). Pasażerowie, którzy są zaszczepieni dwoma dawkami na COVID-19 i posiadają Europejski certyfikat szczepień nie muszą wykonywać testu PCR przed wylotem. Każda osoba odwiedzająca Arubę musi mieć ubezpieczenie uwzględniające ewentualne zachorowanie na COVID-19.

BOTSWANA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem do Botswany. Przylatujący z negatywnym wynikiem testu mogą zostać poddani wyrywkowym badaniom na obecność Covid-19 na lotnisku w Maun. Podróżni wyjeżdzający z Botswany są również zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR przeprowadzonego w ciągu 72h od wyjazdu.

CURACAO – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Przed podróżą należy wypełnić formularz maksymalnie 48 godzin przed wylotem. Wszyscy pasażerowie udający się na Curacao muszą zrobić test PCR najwcześniej na 72 godziny przed wylotem z Polski lub test antygenowy najwcześniej na 24 godziny przed wylotem z Polski. Negatywny wynik testu należy dołączyć do formularza. Dodatkowo należy mieć ubezpieczenie zdrowotne pokrywające ewentualne zachorowanie na COVID-19.

DOMINIKANA – NIE JEST WYMAGANY TEST NA COVID-19

Republika Dominikany została ponownie otwarta dla turystów od dnia 01.07.2020r. Loty międzynarodowe na Dominikanę zostały wznowione i osoby ze wszystkich krajów mogą podróżować na Dominikanę na podstawie standardowych zasad wjazdu. Do dnia 14 września 2020 roku wszyscy podróżni byli zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu PCR COVID-19. Natomiast od 15 września ten wymóg został zniesiony i nie trzeba poddawać się testowi na koronawirusa przed wylotem na Dominikanę. Szybkie testy na koronawirusa mogą być natomiast przeprowadzane na lotnisku u losowo wybranych 3% – 10% pasażerów. Jeśli po przylocie, w wyniku losowo przeprowadzonego testu na COVID-19 okaże się, że podróżny ma wynik pozytywny lub jeśli zostanie on zarażony COVID-19 podczas pobytu na Dominikanie, zostaje on poddany kwarantannie w miejscu wyznaczonym przez rząd.

Wszystkie osoby, których celem podróży jest Dominikana, są objęci przez Rząd dominikański ubezpieczeniem od kosztów ewentualnej kwarantanny oraz przesunięciem terminu lotu powrotnego. Koszty te pokrywają władze Dominikany – obowiązuje do końca roku 2020. Ubezpieczenie to obejmuje bezpłatne korzystanie z opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatną zmianę lotu oraz bezpłatny nocleg, gdy będzie konieczność pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na koronawirusa. W miejscach publicznych wymagane jest noszenie maseczek.

W hotelu podczas check-in dokonywany jest pomiar temperatury. Należy również wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Każdy hotel powinien zapewnić swoim gościom maseczki oraz żel dezynfekujący. Od 1 lutego 2021 roku obowiązkowe jest wypełnienie elektronicznego formularza wjazdu oraz wyjazdu.

DUBAJ – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

7 lipca 2020r. Dubaj otworzył swoje granice, a 24 września 2020r. wszystkie emiraty otworzyły się na ruch turystyczny. Wszyscy, którzy planują lot z Polski do Dubaju muszą zrobić test PCR na koronawirusa nie wcześniej, niż na 72 godziny przed wylotem. Zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID‑19 w języku angielskim należy okazać na lotnisku w Polsce, a także na lotnisku w Dubaju. TUTAJ znajdziesz listę polskich laboratoriów akredytowanych przez ministerstwo zdrowia, które są honorowane podczas przekraczania granic zewnętrznych Emiratów. Dodatkowo, osoby przylatujące do Dubaju z wybranych krajów (na dzień 02.09.2021 Polska również jest na tej liście) będą musieli poddać się kolejnemu testowi PCR na obecność COVID‑19 po przylocie do Dubaju. Szczegółowe wymogi dla osób podróżujących do Dubaju oraz osób przesiadających się w Dubaju w drodze w dalszą podróż znajdziesz TUTAJ.

KOSTARYKA – NIE JEST WYMAGANY TEST NA COVID-19

Aktualnie Kostaryka nie wymaga od podróżujących testu na COVID-19, jednak test może być wymagany przez niektóre linie lotnicze lub kraj, w którym mamy zaplanowaną przesiadkę.

Kostaryka ponownie otworzyła swoje granice dla turystyki międzynarodowej od dnia 1 sierpnia 2020 roku. Osoby podróżujące z 44 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Schengen, Unii Europejskiej, Kanady i niektórych stanów USA mogą znów odwiedzić to niezwykle piękne i soczyście zielone miejsce.

Od 01.11.2020 Kostaryka otworzyła się na ruch turystyczny. Do Kostaryki może więc przylecieć każdy, niezależnie od kraju pochodzenia, czy miejsca zamieszkania. Obywatele Polski, bez konieczności posiadania wizy, mogą przebywać na terenie Kostaryki w celach turystycznych przez maksymalnie 90 dni.

Do wymogów, które należy spełnić przed podróżą do Kostaryki należą: wypełnienie tzw. karty zdrowia w wersji online (https://salud.go.cr/). Drugą rzeczą jest posiadanie polisy na minimum 22 dni gwarantującej pokrycie kosztów leczenia na kwotę minimum 50 tysięcy USD oraz minimum 2 tysiące USD na ewentualne dodatkowe zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny. Trzecią i ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, to bilet lotniczy na dalszą podróż. Dokumenty potwierdzające dalszą podróż drogą lądową lub morską nie będą akceptowane.

W miejscach publicznych należy nosić maseczki, przestrzegać odpowiedniego dystansu oraz dbać o mycie i dezynfekowanie rąk.

KUBA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Dzięki restrykcjom i szybkiemu zamknięciu granic na Kubie, aż 75% kraju nie zostało dotknięte koronawirusem. Do dnia 06.10, zachorowania na COVID-19 nie przekraczają 100 przypadków dziennie. Od 19.10 Kuba otworzyła swoje granice i znów są możliwe wakacje na Kubie. Otwarcie następuje etapami, więc należy się liczyć z obostrzeniami. Od 1 stycznia 2021 roku turyści będą musieli wykonać nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem na Kubę testy RT-PCR na Sars-Cov-2. Dodatkowy test wykonywany na Kubie będzie nadal obowiązkowy. Do czasu otrzymania negatywnego rezultatu testu nie można opuszczać hotelu. Otwarte granice na Kubie to świetna wiadomość dla tych, którzy chcą poczuć kubańskie rytmy i cieszyć się gorącym słońcem podczas zimy w Polsce!

W dniu 09.01.2021 odnotowano na Kubie aż 365 przypadków COVID-19. Jest to rekord na wyspie. Od 10.01.2021 zamknięte zostały bary, imprezy, teatry i kina, a od 12.01.2021 wjazd do Hawany jest regulowany przez punkty sanitarne. Godzina policyjna obowiązuje od 21 do 5 rano. Nieuzasadnione poruszanie się po Hawanie po godzinie 19-tej nie jest zgodne z przepisami. Turystyka krajowa, jak i międzynarodowa jest utrzymana, natomiast nie ma możliwości organizacji wycieczek fakultatywnych. Obłożenie w hotelach to maksymalnie 60%, a w basenach – maksymalnie 30%.

MALEDIWY – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Malediwy otworzyły swoje granice w lipcu 2020 r. Aby uniknąć ewentualnego nagłego wzrostu zachorowań, hotele na Malediwach otwierają się systematycznie po kilkanaście – kilkadziesiąt miesięcznie. Obecnie przemieszczanie się pomiędzy wyspami i łączenie pobytu na kilu wyspach jest bardzo utrudnione i ryzykowne, więc rekomendujemy pobyt na jednej wyspie.
Na 24 godziny przed przylotem na Malediwy należy wypełnić deklarację zdrowotną. Na lotnisku na Malediwach oraz podczas transferu do wybranego hotelu wymagane jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób, noszenie masek oraz odkażanie dłoni.
Po przylocie na Malediwy nie ma kwarantanny.

Od 10 września 2020 r. wszyscy turyści, którzy przybywają na Malediwy mają obowiązek okazać negatywny wynik testu PCR. Dokument musi być w języku angielskim. Test PCR należy wykonać najwcześniej na 96 godzin przed wylotem na Malediwy.

MAURITIUS – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Świetna wiadomość dla osób planujących podróż na Mauritius! Ogłoszone zostały nowe zasady dla turystów przybywających na tą rajską wyspę. Będą one wprowadzane w dwóch fazach.

Faza pierwsza (trwająca od 15 lipca 2021 do 30 września 2021) oznacza, że wszyscy w pełni zaszczepieni turyści po przybyciu na wyspę muszą udać się do jednego z certyfikowanych hoteli Covid-19 i spędzić w nim 14 dni, ale nie mają już obowiązku przebywać tylko w pokoju hotelowym, goście mogą w tym czasie korzystać z całej infrastruktury hotelu oraz hotelowej plaży. Nadal jednak obowiązkowe jest wykonanie testu PCR na Covid-19 przed wylotem z Polski, w 7 oraz 14 dniu pobytu. Po negatywnym wyniku testu w 14 dniu podróżujący mogą swobodnie eksplorować całą wyspę. Osoby niezaszczepione obowiązują takie same zasady jak dotychczas.

Druga faza (zaczynająca się od 1 października 2021) oznacza, że wszyscy w pełni zaszczepieni turyści mogą bez przeszkód zwiedzać całą wyspę, zatrzymać się w wybranym hotelu oraz nie muszą poddawać się kwarantannie. Jedyny wymóg to okazanie negatywnego testu PCR na Covid-19 przy przylocie na Mauritius. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Osoby niezaszczepione obowiązują takie same zasady jak dotychczas.

Granice na Mauritiusie zostały otwarte. Trzy testy oraz kwarantanna na Mauritiusie nadal są obligatoryjne dla osób niezaszczepionych. Najwcześniej na 72 godziny przed przylotem na Mauritius należy zrobić test PCR na COVID-19 i po przylocie okazać negatywny wynik testu w języku angielskim. Dodatkowo, test jest powtarzany w 7 i 14 dniu po przylocie. Kwarantanna jest obowiązkowa i odbywa się w wyznaczonych hotelach.

MEKSYK – NIE JEST WYMAGANY TEST NA COVID-19

Meksyk przez cały okres trwania pandemii pozostawił otwarte granice lotnicze. Wiele linii lotniczych obsługuje rejsy z Europy do Meksyku. Niektóre z nich wymagają okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19 podczas odprawy na lotnisku. Funkcjonariusze graniczni często sprawdzają dokumenty osób przylatujących do Meksyku np. potwierdzone zakwaterowanie, czy bilet powrotny.

W Meksyku w sklepach i lokalach usługowych jest mierzona temperatura oraz dezynfekcja rąk i obuwia. Określona jest również maksymalna liczba klientów, a także wyznaczone kierunki wejścia i wyjścia. W niektórych miejscach są ograniczenia związane z dniami pracującymi i godzinami otwarcia. W poszczególnych regionach mogą obowiązywać różne restrykcje.

NAMIBIA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Luksusowe safari w Namibii znów jest możliwe! W dniu 01.09.2020.r w Namibii przywrócono możliwość międzynarodowego ruchu turystycznego. Podróżując do Namibii należy posiadać negatywny test na COVID-19. Test musi być wykonany nie wcześniej niż na 7 dni przed przylotem do Namibii. Na lotnisku w Namibii jest mierzona temperatura. W miejscach publicznych wymagane jest noszenie maseczek oraz pilnowane jest zachowanie dystansu społecznego.

RPA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

1 października Republika Południowej Afryki ponownie otworzyła swoje granice i Polacy, po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 mogą odwiedzić RPA. Dozwolone są loty międzynarodowe na 3 lotniska: w Johannesburgu, Kapsztadzie i Durbanie. Test na SARS-CoV-2 musi być wykonany nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem. Większość restauracji i atrakcji w RPA znów jest dostępna. Obowiązkowe są maseczki w miejscach publicznych.

ZIMBABWE – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Od 01.10.2020r. Zimbabwe otworzyło swoje granice. Na maksymalnie 48 godzin przed podróżą należy wykonać test na COVID 19. Na wakacje w Zimbabwe należy się udać z negatywnym testem na koronawirusa. Mimo negatywnego testu turyści zostaną poproszeni o odbycie 10-dniowej kwarantanny.

SAINT LUCIA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Karaibska wyspa Saint Lucia zaczęła ponownie otwierać się na turystów ze wszystkich krajów świata od 1 lipca 2021 roku. Podróże na St Lucia obecnie są możliwe i nie ma kwarantanny po przylocie na wyspę. Jednak z uwagi na brak możliwości lotów przez USA, loty na St. Lucia są bardzo ograniczone (bardzo długie przesiadki i wysokie ceny). Przed wylotem na St Lucia należy wydrukować i wypełnić formularz podróżny oraz zrobić test PCR najwcześniej na 5 dni przed przylotem na Saint Lucia. Po przybyciu na wyspę każdy podróżny ma mierzoną temperaturę.

SESZELE – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Od 25 marca 2021 Seszele otworzyły swoje granice dla turystów niezależnie od statusu szczepienia. Na Seszele mogą wjeżdżać podróżni ze wszystkich krajów, z wyjątkiem osób, które ostatnie 14 dni przed podróżą przebywały w RPA, Bangladeszu, Brazylii, Indiach, Nepalu i Pakistanie. Przyjezdni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR z zaświadczeniem w języku angielskim wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą oraz wypełnić Health Travel Authorisation. Wymagane jest także ubezpieczenie zdrowotne obejmujące ew. koszty związane z COVID-19, takie jak koszty kwarantanny, izolacji czy leczenia. Podróżni zobowiązani są do pobytu przez pierwsze dwa tygodnie w certyfikowanych ośrodkach turystycznych. Na Seszelach nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się. Turyści są jednak zobowiązani do przestrzegania środków bezpieczeństwa, takich jak noszenie masek na twarz, dystans, a także regularne odkażanie i mycie rąk.

SRI LANKA

Wszyscy pasażerowie powyżej 2 roku życia muszą wykonać test PCR nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem na Sri Lankę. Negatywny test w języku angielskim należy okazać zarówno na lotnisku w Polsce, jak i na Sri Lance. Po przylocie na Sri Lankę każda osoba musi wykonać obligatoryjny test na COVID i do czasu otrzymania wyników (maksymalnie 24h) czekać w swoim pokoju hotelowym. Po uzyskaniu negatywnego wyniku można eksplorować wyspę. Osoby zaszczepione mają większą dowolność, jeśli chodzi o wybór hoteli oraz atrakcji niż osoby niezaszczepione. Dodatkowo osoby niezaszczepione w 7 dniu pobytu na Sri Lance muszą wykonać drugi test na COVID.

TURKS & CAICOS – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Najbardziej luksusowe karaibskie wyspy znów są otwarte! Premier Turks & Caicos, Sharlene Cartwright-Robinson ogłosiła, że od dnia 22.07.2020r. granice Turks & Caicos będą ponownie otwarte dla turystów międzynarodowych. Wszyscy podróżujący na wyspy Turks i Caicos muszą uzyskać zezwolenie na podróż za pośrednictwem portalu TCI Assured.
TCI Assured to strona internetowa, na której wszyscy planujący podróż na Turks & Caicos muszą uzyskać certyfikat przed podróżą. Portal TCI Assured wymaga od podróżnych podania następujących informacji: negatywny wynik testu PCR COVID-19 (w języku angielskim) wykonanego na 3 dni przed podróżą (dzieci poniżej 10 roku życia zostały wyłączone z tego wymogu), ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia na COVID-19 oraz pełną hospitalizację, wizyty lekarskie, recepty i karetkę lotniczą, wypełniony kwestionariusz zdrowia online. Po przesłaniu dokumenty zostaną zweryfikowane i wydany certyfikat.

Na wyspach Turks & Caicos do końca września 2020 obowiązuje godzina policyjna codziennie od godziny 18:00. Na lotnisku oraz w miejscach publicznych wymagane jest noszenie masek zasłaniających usta i nos. W związku z brakiem możliwości lotów przez USA, loty na Turks & Caicos odbywają się z 2 długimi przesiadkami.

ZAMBIA – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Marzysz o wyprawie na safari w Zambii? Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Od września możliwe są podróże do Zambii. Na maksymalnie 14 dni przed podróżą należy wykonać test na COVID 19. Na wakacje w Zambii należy się udać z negatywnym testem na koronawirusa. Przylatujący z negatywnym wynikiem testu mogą zostać poddani wyrywkowym badaniom na obecność Covid-19 na lotnisku w Lusace. Osoby które przyjeżdżają do Zambii z listy wysokiego zagrożenia bez szczepienia musza iść na kwarantannę. Polska nie jest na liście.

MOZAMBIK – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19, OGRANICZENIA WE WJEŹDZIE DO KRAJU

Granice są otwarte, ale jedynie dla przylotów z krajów takich jak Etiopia, Kenia, Portugalia, Katar, RPA i Turcja. Wymagany negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wydany najpóźniej 72 godziny przed odlotem. Wynik testu musi być wydany w języku angielskim. Wymóg ten dotyczy również dzieci powyżej 5 roku życia.

ZANZIBAR – OBOWIĄZKOWY TEST NA COVID-19

Od 4 maja br. wszyscy podróżujący zobowiązani są do okazania po przyjeździe/przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii.

Dla podróżujących z lub przez kraje, w których wystąpił nowy wariant wirusa COVID-19 (głównie Indie) będą poddane szybkiemu testowi na lotnisku (25 USD) oraz mogą zostać objęci 2 tygodniową kwarantanną na miejscu na własny koszt.

Każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online. Jest on dostępny pod adresem: https://afyamsafiri.moh.go.tz/. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code – UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

Dodatkowo, przy wjeździe do Tanzanii podróżni będą zobowiązani wypełnić karty informacyjne dot. ich stanu zdrowia pod kątem Covid-19 („health information cards”).

Zalecamy sprawdzanie aktualnych wymogów ze strony kraju docelowego oraz przewoźnika przed wylotem z Polski oraz przed powrotem do Polski.

18 maja 2020r. na Zanzibarze (jak i w całej Tanzanii) został otwarty międzynarodowy ruch lotniczy. Nie ma kwarantanny zarówno dla osób przylatujących na Zanzibar, jak i dla osób powracających do Polski z Zanzibaru. Na lotnisku na Zanzibarze mogą być przeprowadzane pomiary temperatury ciała, wymagane jest zachowywanie odpowiedniej odległości od innych osób, noszenie masek, a także odkażanie dłoni.

Od 5 sierpnia 2020r., osoby podróżujące na Zanzibar muszą okazać przy wjeździe na Zanzibar zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19, tylko jeżeli linia lotnicza lub kraj wylotu wymaga takiego zaświadczenia, jako warunku podróży. Jeśli linia lotnicza nie wymaga takiego zaświadczenia, to na Zanzibar (jak i do całej Tanzanii) można podróżować bez poddawania się testowi na COVID-19!

KRAJE, KTÓRE MAJĄ ZAMKNIĘTE GRANICE

AUSTRALIA

Od dnia marca 2020 obowiązuje zakaz wjazdu do Australii i nie jest znana data otwarcia granic dla turystów podróżujących z Europy.

BALI

Wyspa Bali z niecierpliwością czeka na otwarcie granic. Bali miało otworzyć swoje granice dla turystyki międzynarodowej od 11 września 2020 roku, natomiast w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa tak się nie stało. Nie pojawiła się żadna nowa oficjalna data. W czerwcu i lipcu 2021 odnotowano znaczny wzrost zarażeń na COVID-19 co jeszcze bardziej opóźni otwarcie granic. Prawdopodobnie do końca roku niestety nie będzie możliwości odwiedzenia wyspy Bogów.

CHILE

18 marca 2020r. granice Chile zostały zamknięte. Granice lądowe, morskie i powietrzne dla osób wjeżdżających do Chile są zamknięte aż do odwołania. Nie jest znana data otwarcia granic.

FIDŻI

Granice Fidżi są zamknięte i na chwilę obecną nie jest znana żadna data otwarcia na turystykę zagraniczną.

KANADA

Dobra wiadomość dla wielbicieli kraju klonowego liścia! Rząd Kanady zapowiedział stopniowe otwarcie granic dla turystów. Na razie wjazd jest możliwy tylko dla obywateli USA. Natomiast planowana data otwarcia granic dla wszystkich turystów to 7 września 2021 roku. Jednak nie jest to jeszcze potwierdzone – rząd czeka na rozwój sytuacji z koronawirusem po otwarciu granic dla amerykanów i będzie podejmował decyzje na bieżąco. Według wstępnych wytycznych, od 7 września wszyscy w pełni zaszczepieni podróżujący będą mogli wjechać do Kanady drogą powietrzną, bez obowiązku kwarantanny po przyjeździe. Dodatkowe wymogi to wypełnienie deklaracji zdrowotnej (przez aplikację lub stronę www), negatywny wynik testu na Covid-19 (wykonany przed wylotem), brak objawów chorobowych oraz zaświadczenie o szczepieniu w języku angielskim lub francuskim (lub tłumaczenie tego dokumentu przez tłumacza przysięgłego).

MALEZJA

Od 1 czerwca 2021 r. został przywrócony pełny lockdown na terenie całej Malezji. Przekraczanie granic dystryktów jest zabronione. Nie ma możliwości odwiedzenia Malezji w celach turystycznych.

NOWA ZELANDIA

W dniu 19.03.2020 r. , z powodu pandemii, rząd Nowej Zelandii podjął decyzję o zamknięciu granic. Nie jest znana data otwarcia granic Nowej Zelandii dla turystów podróżujących z Europy.

POLINEZJA FRANCUSKA

Polinezja Francuska jest otwarta na turystów i nie wymaga kwarantanny od osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, jednak ze względu na brak możliwości zrealizowania lotu z Europy przez USA nie ma obecnie możliwości, aby dostać się na wyspy Polinezji Francuskiej.

USA

Stany Zjednoczone (w tym Hawaje) zamknęły swoje granice dla osób przybywających z Europy, Iranu, Brazylii i Chin. Każdy, kto chciałby odwiedzić USA lecąc z Europy lub odwiedził Europę w ciągu ostatnich 14 dni, nie będzie mógł wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Do dnia 14.09.2020r. nie wyznaczono daty, kiedy kraje europejskie będą mogły ponownie podróżować do USA.

VANUATU

Obecnie granice na Vanuatu są zamknięte, a wszystkie loty międzynarodowe są zawieszone. Niestety nie jest znana data otwarcia granic na Vanuatu.

WIETNAM

Od dnia 22.03.2020r. obowiązuje zakaz wjazdu do Wietnamu i nie jest znana data otwarcia Wietnamu dla turystów podróżujących z Europy.

Podziel się:

Poznaj ofertę wycieczek

Podobne wpisy

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

OTRZYMUJ CO MIESIĄC INSPIRACJE PODRÓŻY

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/blog/ktore-kraje-maja-otwarte-granice/ [user-id] => id-ff9480c984e8a5 )