Loader
5

OFERTA PODRÓŻY DO CHILE

CHILE – PUSTYNIA ATACAMA I DZIKA PATAGONIA | 14 dni z przelotem

Chile to piękny kraj w Ameryce Południowej, który słynie z różnorodności krajobrazów i atrakcji turystycznych. Na północy kraju znajduje się pustynia Atacama, uważana za jedną z najsuchszych miejsc na ziemi. Na południu natomiast znajdują się malownicze fiordy i lodowce Patagonii. W centrum Chile znajduje się stolica kraju, Santiago, która oferuje wiele atrakcji turystycznych, w tym muzea, parki i lokalne kawiarnie. Chile słynie również z wspaniałych winnic i jedzenia, w tym znanego na całym świecie wina z regionu Valle de Colchagua.

Termin wakacji

DOWOLNY TERMIN
I DŁUGOŚĆ WYJAZDU

INDYWIDUALNIE PROJEKTOWANY
PROGRAM ZWIEDZANIA

Przewodnik

24H NA DOBĘ TELEFONICZNA
OPIEKA PODCZAS CAŁEJ PODRÓŻY

Prywatność

WYJAZD Z PRYWATNYM PRZEWODNIKIEM
NIE ZBIERAMY GRUPY

MARZYSZ O PODRÓŻY DO CHILE?

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM OD AMERYKI POŁUDNIOWEJ:  500 223 844

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

PRZYKŁADOWA TRASA ZWIEDZANIA

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO JECHAĆ NA OBJAZDÓWKĘ DO CHILE:

1. Zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy takie jak Pustynia Atacama i Patagonia.

2. Spróbujesz najlepszej klasy win w jednym z najpopularniejszych winiarskich regionów – Valle de Maipo

3. Skosztujesz unikalnej, wyśmienitej kuchni

4. Udasz się na rejs katamaranem wśród lodowców Patagonii

5. Zobaczysz wiele unikalnych zwierząt np. lwy morskie, delfiny magellańskie, czy alpaki

PRZYKŁADOWY PROGRAM ZWIEDZANIA CHILE

Dzień 1: Przylot do Santiago de Chile

Tego dnia wyruszycie do Chile! Do Santiago przybędziecie

Dzień 2: Zwiedzanie Santiago de Chile z przewodnikiem

Dzisiejszego dnia zapraszamy Was na zwiedzanie stolicy z prywatnym przewodnikiem. Zwiedzanie zaczniecie od miejsca, w którym w 1542 roku zostało założone miasto – wzgórza Santa Lucia, które odgrywa kluczową rolę w historii miasta. Następnie przewodnik skupi się na ekspansji Santiago w okresie Nowej Republiki i zabierze Was na spacer po kolorowym Barrio Yungay. Obszar ten jest silnie związany z kulturą i sztuką i jest domem dla wielu pięknych, starych domów z XIX wieku. Jest to również bardzo ciekawy obszar pod względem architektonicznym. Kolejnym miejscem, które zobaczycie podczas zwiedzania jest Plaza de Armas, czyli główny plac miasta. Wraz z pocztą, katedrą i budynkami administracyjnymi jest to przykład architektury kolonialnej. Po wycieczce transfer odwiezie Was do hotelu, gdzie będziecie mieli czas na odpoczynek przed jutrzejszą podróżą.

Dzień 3 : Valparaiso czyli kolorowe nadmorskie miasteczko

Dzisiejszego dnia zapraszamy Was na zwiedzanie Valparaíso. Wycieczka rozpocznie się w głównym porcie znanym z kolorowych domów i imponujących kolejek liniowych. Cerro Alegre i Cerro Concepcion to najbardziej malownicze, pocztówkowe dzielnice, w których znajdują się urokliwe sklepiki, galerie sztuki i malownicze widoki na zatokę. Następnie przewodnik zabierze Was do Viña del Mar, znanego jako “Miasto Ogrodów” z pięknymi plażami i ogrodami. Spacer wśród pięknych widoków to motto tego dnia. 

Dzień 4: Degustacja wina w dolinie Casablanki

Rankiem wyruszycie w kierunku Doliny Casablanca. Obszar ten otoczony jest przez 2500 hektarów lasów i winnic, które są pod silnym wpływem chłodnych bryz z Oceanu Spokojnego. Klimat ten stwarza idealne warunki do uprawy białych win, takich jak Sauvignon Blanc i Chardonnay, a także czarownych, do których zaliczamy Pinot Noir, Merlot i Syrah. Wina z tego regionu są nie tylko jednymi z najlepszych z Chile, ich sława powędrowała daleko poza kontynent, dlatego wycieczka nie byłaby kompletna bez winę testingu. Aby skosztować win wybierzecie się do Veramonte Winery, która powstała pod koniec lat 90-tych w Casablance. Dolina nie była wtedy popularnym miejscem produkcji win, a Veramonte należała do prekursorów przemysłu winiarskiego w tym miejscu. Winnicą przykłada dużą uwagę do utrzymania zdrowych gleb, czystych owoców i wyrazistych win. Czeka Was tutaj wycieczka po winiarni, degustacja win, a następnie przejażdżka rowerowa i relaksujący piknik. Po zakończonym dniu zostaniecie przewiezieni do Valparaiso, które będzie kolejnym przystankiem w podróży.

Dzień 5: Przejazd do San Pedro de Atacama i Dolina Księżycowa

Dzisiejszego dnia po śniadaniu odbierze Was prywatny kierowca i zawiezie na lotnisko skąd wyruszycie samolotem do Calamy. Z lotniska w Calamie udacie się do hotelu Case de Don Tomas, w którym spędzicie kolejne 3 noce. Po południu zapraszamy Was na zwiedzanie Doliny Księżycowej, gdzie niesamowite formacje skalne powstałe z piaskowca i gliny przybrały kształt  strzelistych iglin i grzybów skalnych. Miejsce to otrzymało „księżycową” nazwę ze względu na duże podobieństwo do księżycowych krajobrazów. Zdecydowanie nie można przegapić tu zachodu słońca, które zachodząc koloruje krawędzie wzgórz i wąwozów, a niebo zmienia swój kolor z różowego na fioletowy.

Dzień 6: Imponująca laguna Chaxa i tradycyjna atacamska wioska

Dziś po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i wyruszycie do Salar de Atacama. Miejsce to słynne jest za sprawą krajobrazów wulkanicznych Lincancabur i Lascar, dzikiej przyrody oraz flamingów. Aż trzy rodzaje tych ptaków zamieszkują lagunę Chaxa, która robi niesamowite wrażenie w połączeniu ze stacjonującymi tu flamingami. Miejscem wartym zobaczenia jest również pobliska wioska Toconao z oryginalną architekturą z kamienia Liparita oraz ludźmi żyjącymi z rzemiosła.

Dzień 7: Gejzery Tatio

Tego dnia wstaniecie wcześnie rano, żeby zdążyć na wschód słońca w jednym z najpopularniejszych na świecie punktów geotermalnych – przy gejzerze Tatio. W okolicy znajduje się aż 70 fumaroli, z których wydobywają się strumienie pary tworząc wrzącą wodę. Wśród totalnej ciszy i krajobrazu Andów będziecie rano cieszyć się piknikiem i gorącą herbatą. Następnie odwiedzicie gorące źródła, gdzie będziecie mogli zażyć kąpieli i trochę odpocząć. Po kąpieli, w drodze do San Pedro de Atacama, zatrzymacie się w Machuca, miasteczku Atacameño. To niesamowite miasteczko posiada zaledwie 20 domów zrobionych z adobe, słomy i drewna kaktusowego. Będzie można zakupić tam lokalne rzemiosła i spróbować tradycyjnych empanadas.

Dzień 8: Przelot do Punta Arenas

O wskazanej godzinie odbierze Was kierowca i zawiezie na lotnisko w Calamie skąd udacie się na lot do Punta Arenas. Po przylocie zostaniecie zawiezieni do hotelu Carpa Manzano, gdzie spędzicie kolejną noc. Wieczór będziecie mieć na odpoczynek i regenerację sił przed kolejnymi wycieczkami.

Dzień 9: Zwiedzanie Punta Arenas i przejazd do Puerto Natales

Rano wyruszycie na 2-godzinną wycieczkę po Punta Arenas. Razem z przewodnikiem odwiedzicie Plaza de Armas, Pomnik Indian Patagońskich i Mirador Cerro de la Cruz, z którego można podziwiać centrum Punta Arenas. Po wycieczce zostaniecie odwiezieni na autobus, którym udacie się do Puerto Natales. W Puerto Natales zostaniecie odwiezieni do hotelu Martin Gusinde, w którym spędzicie kolejne 3 noce.

Dzień 10: Park Narodowy Torres del Paine i jaskinie Milodon

Po śniadaniu zapraszamy Was na kolejną przygodę. Wycieczkę zaczniecie od Cueva del Milodon – jaskini, w której rzekomo zamieszkiwali ludzie mylodon. Razem z przewodnikiem udacie się tutaj na krótki spacer – będzie to okazja, aby lepiej poznać historię miejsca. Kolejnym przystankiem po drodze jest wieś Cerro Castillo – wielkie gospodarstwo hodowlane, które niegdyś należało do Sociedad Explotadora Tierra del Fuego. Tam zatrzymacie się na 30-minutową przerwę. Po przerwie wjedziecie do Parku Narodowego Torres del Paine i odwiedzicie wszystkie wysoko położone punkty, z których roztaczają się najpiękniejsze widoki. Zaczniecie od jeziora Nordenskjold i Pehoé oraz wodospadu Salto Grande. Odbędziecie tam krótki, około 30-minutowy spacer, aby z bliska podziwiać jeziora, rzeki i faunę parku. Następnie zatrzymacie się na lunch.

Dzień 11: Rejs katamaranem i obserwacja zwierząt

Rankiem wyruszycie na żeglugę katamaranem przez Kanał Señoret, kierując się na północny zachód do Monte Balmaceda. Płynąc kanałem Señoret, wycieczka kieruje się na wyspę Guanaco, aby obserwować małe delfiny magellańskie. Następnie dopłyniecie na farmę Margot (dostęp do Pared de Cormoranes), która słynie z rozpościerających do wiatru skrzydeł kormoranów. Dalej trasa prowadzi do Punta de Lobos, czyli domu lwów morskich. Następnie wizyta przy wodospadach i klifach w celu obserwacji kondorów. Podróż kontynuujecie do Monte Balmaceda (na wysokości 2.035 m). Zatrzymacie się tu na chwilę, żeby dłużej przyjrzeć się lodowcom. Po dopłynięcie do Puerto Toro zejdziecie z katamaranu, żeby rozpocząć godzinny spacer brzegiem laguny Témpanos. Towarzyszyć będzie Wam dwujęzyczny przewodnik, który opowie o historii tego miejsca. Trasa prowadzi przez rodzimy las buków Dombey’a, buków Anctartic i chilijskie drzewa ogniste, zmierzając do Lodowca Serrano. To okazja, żeby podziwiać niesamowitą roślinność i kontrast między czystym, błękitnym niebem, lodowcem i morzem. Po zakończonym spacerze zatrzymacie się na lunch, po którym wrócicie z powrotem do hotelu.

Dni 12-13: Powrót do Santiago de Chile

Dzisiejszego dnia czeka Was powrót do Santiago. Najpierw kierowca zawiezie Was na autobus do Punta Arenas skąd zostaniecie dowiezieni do lotniska. Samolotem polecicie do Santiago, gdzie spędzicie ostatnią noc w Chile w hotelu  Panamericana Providencia. Kolejnego dnia o zaplanowanej wcześniej godzinie kierowca zawiezie Was na lotnisko na lot powrotny do Warszawy.

CENA PODRÓŻY

OD 23 000 ZŁ/OS.

CENA ZAWIERA:

 • PRZELOTY MIĘDZYNARODOWE
  loty w klasie ekonomicznejna trasie Warszawa – Santiago de Chile – Warszawa oraz wszystkie połączenia lotnicze wewnątrzkrajowe
 • TRANSFERY W PERU
  przejazdy prywatnym samochodem pomiędzy hotelami a lotniskami oraz podczas wszystkich wycieczek
 • ZWIEDZANIE
  wymienione w programie wycieczki prywatne z anglojęzycznym przewodnikiem
 • ZAKWATEROWANIE
  wymienione w programie noclegi w Chile we wskazanych hotelach/lodgeach ze wskazanym wyżywieniem
 • OPIEKA PODCZAS PODRÓŻY W JĘZYKU POLSKIM 24/7
 • UBEZPIECZENIE
  Generali: KL 1 200 000 PLN, Assistance Premium 1 200 000 PLN, NNW Uszczerbek 60 000 PLN, Odpowiedzialność Cywilna 1 000 000 PLN, Bagaż podróżny 6 000 PLN, Kradzież mienia na czas wyjazdu o  5 000 PLN, ochrona na wypadek zachorowania na Covid-19 lub kwarantanny
 • TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (13zł/os)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • DODATKOWE ATRAKCJE
  niewymienione w programie podróży
 • WYŻYWIENIE
  posiłki i napoje niewymienione w programie podróży
 • DEPOZYT
  ewentualny depozyt opłacany w hotelach, który jest zwracany po wykwaterowaniu
 • WŁASNE WYDATKI ORAZ NAPIWKI

*Cena została obliczona dla jednej osoby, ale przy założeniu, że w wycieczce uczestniczą dwie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Cena ma charakter orientacyjny ze względu na zmienne ceny biletów lotniczych.

CHILE ODWIEDZILIŚMY OSOBIŚCIE!

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 844

ZOBACZ INNE OFERTY NA WAKACJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Peru, Machu Picchu, Machu Picchu w Peru
Peru + Boliwia oferta wyjazdu do Ameryki Południowej
Argentyna oferta, Wodospad Iguazu, Argentyna, wycieczki do Argentyny
Ekwador wulkan, Cotopaxi, wulkan w Ekwadorze

ZWIEDZANIE AMERYKI POŁUDNIOWEJ TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 844

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/chile/oferta-chile-pustynia-atacama-i-patagonia/ [user-id] => id-f44ede2be9df55 )