Loader
5

OFERTA PODRÓŻY DO EKWADORU

EKWADOR – DZIKA PRZYRODA I KULTUROWE SKARBY | 11 dni z przelotem

Ekwador to kraj w Ameryce Południowej, którego nazwa pochodzi od równika, który przebiega przez jego terytorium. Kraj ten graniczy z Kolumbią na północy, Peru na wschodzie i południu, a także z Oceanem Spokojnym na zachodzie. Ekwador to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie pod względem geograficznym, z regionami Andów, wybrzeżem Pacyfiku, Amazonią i Galapagos. Kultura Ekwadoru jest silnie związana z dziedzictwem rdzennej ludności, w tym z tradycyjnymi strojami, ręcznymi wyrobami artystycznymi i kuchnią, która opiera się na lokalnych produktach.

Termin wakacji

DOWOLNY TERMIN
I DŁUGOŚĆ WYJAZDU

INDYWIDUALNIE PROJEKTOWANY
PROGRAM ZWIEDZANIA

Przewodnik

24H NA DOBĘ TELEFONICZNA
OPIEKA PODCZAS CAŁEJ PODRÓŻY

Prywatność

WYJAZD Z PRYWATNYM PRZEWODNIKIEM
NIE ZBIERAMY GRUPY

MARZYSZ O PODRÓŻY DO PERU?

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM OD AMERYKI POŁUDNIOWEJ:  500 223 844

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

PRZYKŁADOWA TRASA ZWIEDZANIA

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO JECHAĆ NA OBJAZDÓWKĘ PO EKWADORZE:

1. Odbędziesz spacer wśród malowniczych wodospadów Pailon del Diablo

2. Zwiedzisz przepiękne kolonialne miasto Cuenca

3. Odwiedzisz jeden z najpopularniejszych targów rękodzieła – Otavalo

4. Skosztujesz uprawianej miejscowo gorącej czekolady

5. Postawisz nogę na równiku!

PRZYKŁADOWY PROGRAM ZWIEDZANIA EKWADORU

Dzień 1: Przylot do Ekwadoru i degustacja czekolady

Po przylocie do Ekwadoru, odbiór przez anglojęzycznego przewodnika na lotnisku. Transfer z lotniska w Quito do hotelu Adamas, w którym spędzicie kolejną noc. Późniejszym popołudniem weźmiecie udział w degustacji czekolady zorganizowanej we współpracy z jednym z najbardziej znanych ekwadorskich producentów czekolady – Pacari. Pacari współpracuje bezpośrednio z rodzinami rolniczymi i zapewnia im dobre wynagrodzenie za czyste i organiczne kakao, zachowując w ten sposób genetyczną różnorodność kakao w Ekwadorze. Inicjatywa ta była wielokrotnie nagradzana na poziomie międzynarodowym zarówno za jakość produktów, jak i zaangażowanie społeczne. Podczas degustacji zostanie Wam wyjaśniony proces powstawania czekolady, pochodzenie “cacao fino de aroma” oraz historia kakao na świecie. Będziecie mogli spróbować 10 różnych czekolad i nauczyć się, jak wąchać, chrupać i delektować się nią, aby docenić wszystkie jej oblicza.

Dzień 2: Zwiedzanie stolicy Ekwadoru - Quito

Dzisiaj zapraszamy Was na zwiedzanie Quito – największego i najlepiej zachowanego miasta kolonialnego na kontynencie! Prywatny, anglojęzyczny przewodnik opowie Wam o historii i kulturze tego miejsca i zabierze w najciekawsze zakątki, tak abyście mogli poczuć klimat Ekwadoru już od pierwszego dnia. Zobaczycie między innymi: 

– Panecillo – posąg Dziewicy z Quito, znajdujący się na szczycie wzgórza z widokiem na miasto
– Kościół Towarzystwa Jezusowego (jezuitów) – najbardziej bogaty w złoto kościół w Ameryce Południowej
– Kościół San Francisco (franciszkanów) i jego muzeum
– Plaza Grande, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki (Carondelet) i Katedra w Quito
– Dzielnicę La Ronda, czyli dzielnicę rzemieślników
– Oraz wiele innych perełek miasta

Po zwiedzaniu miasta wyruszycie w kierunku Otavalo, mijając po drodze piękne górskie krajobrazy Ekwadoru. Dotrzecie do hotelu La Palmeras, gdzie spędzicie kolejną noc.

Dzień 3: Targ Otavalo i jezioro wulkaniczne Cuicocha

Po śniadaniu wybierzecie się na wycieczkę do Otavalo. Otavalo to lokalny rynek i targ rękodzieła, na którym znajdziecie ręcznie robione ubrania, rzeźby, akcesoria a nawet lokalne przyprawy i owoce. To czas na drobne zakupy i rozmowy z rdzennymi mieszkańcami – Otavaleños. Podczas drugiej części wycieczki udacie się na jezioro Cuicocha. Powstało ono w centrum dawnego krateru, na wysokości 3064 metrów. Miłośnicy przyrody będą mogli podziwiać bardzo różnorodną roślinność z ponad 400 zidentyfikowanymi tam gatunkami. Po wycieczce prywatny transfer przewiezie Was do hotelu.

Dzień 4: Równoleżnik 0°, plantacja róż i podziwianie kondorów

Po śniadaniu wyruszycie w kierunku Quitsato, które znajduje się na 0° szerokości geograficznej. Znajduje się tam ogromny zegar  słoneczny wyznaczający linię równika. Państwa przewodnik wyjaśni Wam wszystkie zjawiska, które można zaobserwować z tego wyjątkowego miejsca, ważnego dla poprzedzających nas cywilizacji. Będziecie mogli dowiedzieć się jak miejscowa ludność wykorzystuje kalendarz rolniczy i sezonowość do codziennego funkcjonowania i jaki to ma związek między niebem i naturą. 

Następnie udacie się do hacjendy Compañia de Jesús, francuskiej posiadłości w stylu neoklasycznym, gdzie czekać na Was będą róże. Doświadczona osoba zabierze Was na plantację róż i wyjaśni cały proces od uprawy do przygotowania bukietów przed eksportem. Poznasz również technikę barwienia róż. Ekwadorskie róże uważane są za najpiękniejsze na świecie a seretem ich piękna są składniki mineralne pochodzące z tutejszych wulkanów. Na zakończenie wizyty przejdziecie do salonu wystawowego gdzie będziecie mogli nacieszyć oczy pokazem setek róż różnych odmian! 

Na koniec podróży dojedziecie do przepięknej, klimatycznej hacjendy z widokiem na wulkan Cotopaxi.

Dzień 5: Zapierające dech w piersi widoki w Parku Narodowym Cotopaxi

Zapraszamy Was dzisiaj na wizytę w Parku Narodowym Cotopaxi z drugim najwyższym szczytem Ekwadoru i najwyższym aktywnym wulkanem na świecie o wysokości 5897 m n. p. m. Czeka Was wędrówka po lagunie Limpiapungo z przepięknym widokiem na Cotopaxi i niesamowitą florą i fauną wokół. Typowym krajobrazem dla “paramo” są szerokie równiny omiatane przez zimne wiatry Andów. Po dojechaniu na wysokość 4600 m n. p. m. będziecie mieli czas wolny na spacer w pięknych okolicznościach przyrody. Są to tereny gdzie warto wypatrywać dziko żyjących alpak! Po wycieczce prywatny transport zawiezie Was do Banos, regionu słynnego z niezliczonej ilości wodospadów.

Dzień 6: Pailón del Diablo i najciekawsze zakątki Baños

Dzisiejszą wycieczkę zaczniecie od odwiedzenia La Casa del Arbol na wzgórzach Baños, czyli miejsca słynnego z gigantycznej huśtawki nad przepaścią. To również miejsce, które pozwala podziwiać piękny, różnorodny krajobraz pomiędzy wulkanem Tungurahua, widokiem na Baños i kanionem Pastaza w kierunku Amazonki. Chętnym strażnik Wojskowego Instytutu Geograficznego będzie opowie o  historii erupcji tutejszego wulkanu.

Następnie pojedziecie „drogą wodospadów” wzdłuż kanionu Rio Pastaza. Dotrzecie do “Pailón del Diablo”- najbardziej znanego wodospady w kraju. Wodospad składa się z trzech kaskad, z których najwyższa ma aż 80 metrów wysokości! Legenda głosi, że ze schodów przy wodospadzie da się ujrzeć twarz diabła, od którego pochodzi nazwa wodospadu. Podczas dalszej części drogi, podążając stylem inków, będziecie mogli przemierzyć rzekę Pastaza w lokalnym koszu (kolejka linowa) zwanym tarabita aby dotrzeć do wodospadu Manto de la Novia.

Dzień 7: Przejazd z Baños do Cuenca

Po śniadaniu wyruszycie Państwo w kierunku Cuenca. Droga prowadzi przez majestatyczną aleję wulkanów, a piękne widoki będą Wam towarzyszyć aż do finalnej destynacji. Dojedziecie do hotelu Boutique Los Balcones gdzie będziecie mieli czas na odpoczynek i regenerację sił.

Dzień 8: Zwiedzanie miasta pokolonialnego Cuenca

Po śniadaniu wyruszycie Państwo w kierunku Cuenca. Droga prowadzi przez majestatyczną aleję wulkanów, a piękne widoki będą Wam towarzyszyć aż do finalnej destynacji. Dojedziecie do hotelu Boutique Los Balcones gdzie będziecie mieli czas na odpoczynek i regenerację sił.

Dzisiejszego dnia po śniadaniu wyruszycie na zwiedzanie miasta Cuenca. Cuenca jest tętniącym życiem miastem kolonialnym w południowym Ekwadorze, trzecim co do wielkości w kraju i stolicą prowincji Azuay. Centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na liczne zabytki. Jednak nie tylko zabytki robią wrażenie. Miasto otoczone jest górami z każdej strony a z centrum miasta, patrząc na południowy zachód, można zobaczyć piękne góry Cajas. Podczas tej wycieczki odkryjecie:

– Centrum historyczne i domy kolonialne
– Katedrę Niepokalanego Poczęcia i starą katedrę;
– Plac kwiatowy z rynkiem
– Lokalne targi, które pokażą Was prawdziwe ekwadorskie życie
– Kościoły w mieście takie jak Santo Domingo i San Francisco
– Muzeum Pumapungo z kolekcjami etnograficznymi, jak również sztuką kolonialną i nowoczesną
– Fabrykę kapeluszy panamskich, aby poznać różne etapy produkcji tego ekwadorskiego nakrycia głowy, które stało się sławne podczas budowy Kanału Panamskiego.

Na koniec dnia udacie się na zasłużony relaks do term Piedra de Agua. Będziecie mieli dostęp do wewnętrznych i zewnętrznych basenów termalnych, pryszniców deszczowych, basenów z błotem wulkanicznym i łaźni parowych. Na życzenie można zarezerwować masaż.

Dzień 9: Droga powrotna do Quito

Po śniadaniu wyruszycie Państwo w drogę powrotną do Quito. Będzie to ostatnia noc w Ekwadorze przed powrotem do Polski. Noc spędzicie w hotelu Ikala.

Dni 10 -11 : Zakończenie przygody i powrót do Polski

Dziś kończy się Ekwadorska przygoda. Pełni wspaniałych wspomnień i bogaci w piękne widoki wrócicie do Polski. Prywatny transfer odwiezie Państwa na lotnisko, skąd o godzinie 15:55 wyryszucie w drogę powrotną do Krakowa.

CENA PODRÓŻY

OD 21 000 ZŁ/OS.

CENA ZAWIERA:

 • PRZELOTY MIĘDZYNARODOWE
  loty w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Quito – Warszawa
 • TRANSFERY W EKWADORZE
  przejazdy prywatnym samochodem pomiędzy hotelami a lotniskami oraz podczas wszystkich wycieczek
 • ZWIEDZANIE
  wymienione w programie wycieczki prywatne z anglojęzycznym przewodnikiem
 • ZAKWATEROWANIE
  wymienione w programie noclegi w Ekwadorze we wskazanych hotelach ze wskazanym wyżywieniem
 • OPIEKA PODCZAS PODRÓŻY W JĘZYKU POLSKIM 24/7
 • UBEZPIECZENIE
  Generali: KL 1 200 000 PLN, Assistance Premium 1 200 000 PLN, NNW Uszczerbek 60 000 PLN, Odpowiedzialność Cywilna 1 000 000 PLN, Bagaż podróżny 6 000 PLN, Kradzież mienia na czas wyjazdu 5 000 PLN, ochrona na wypadek zachorowania na Covid-19 lub kwarantanny
 • TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (13zł/os)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • DODATKOWE ATRAKCJE
  niewymienione w programie podróży
 • WYŻYWIENIE
  posiłki i napoje niewymienione w programie podróży
 • DEPOZYT
  ewentualny depozyt opłacany w hotelach, który jest zwracany po wykwaterowaniu
 • WŁASNE WYDATKI ORAZ NAPIWKI

*Cena została obliczona dla jednej osoby, ale przy założeniu, że w wycieczce uczestniczą dwie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Cena ma charakter orientacyjny ze względu na zmienne ceny biletów lotniczych.

EKWADOR ODWIEDZILIŚMY OSOBIŚCIE!

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 844

ZOBACZ INNE OFERTY NA WAKACJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Peru, Machu Picchu, Machu Picchu w Peru
Peru + Boliwia oferta wyjazdu do Ameryki Południowej
Chile, oferta wyjazdu do Chile, Chile oferta, oferta do Chile
Argentyna oferta, Wodospad Iguazu, Argentyna, wycieczki do Argentyny

ZWIEDZANIE AMERYKI POŁUDNIOWEJ TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 844

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/ekwador/oferta-ekwador-dzika-przyroda-i-kulturowe-skarby/ [user-id] => id-e1652c13b4f378 )