Loader
7
Termin wakacji

PODRÓŻ
SZYTA NA MIARĘ

Globus

POŁĄCZYMY TWOJE
WYMARZONE MIEJSCA W JAPONII

Prywatność

WYCIECZKA PRYWATNA
TYLKO TY I PRZEWODNIK!

JAPONIA

JAPONIA WAKACJE

Japonia to wyspiarski kraj położony przy wschodnim wybrzeżu Azji, na którego czele stoi cesarz. W skład Archipelagu Japońskiego wchodzą 4 główne wyspy. Największa z nich – Honsiu, zajmująca 60% powierzchni Japonii, mniejsze to Hokkaido, Kiusiu i Sikoku oraz kilka tysięcy mniejszych wysepek. Japonia nazywana “Krajem Wschodzącego Słońca” jest jednym z najciekawszych miejsc na całym świecie. Na każdym kroku doświadczysz tutaj niezwykłego połączenia – nowoczesność i postęp technologiczny przeplata się z wszechobecnymi tradycjami. Wakacje w Japonii bez wątpienia będą niezapomnianą przygodą, pełną różnorodnych atrakcji, coraz częściej odwiedzanych w celach turystycznych. Odkryj już dziś ojczyznę sushi, samurajów, a także miejsce, gdzie narodziło się anime, skąd wywodzi się origami i gdzie spróbujesz słynnego ryżowego napoju alkoholowego – sake. Jeżeli marzysz o podróży do Japonii i prawdziwej przygodzie, wybierz biuro podróży DreamGo, wskakuj w wygodne buty i odkryj Archipelag Japoński podczas niezapomnianej wycieczki!

Japonia, Gejsza, oferta Japonia wycieczka

OFERTA PODRÓŻY: JAPONIA

OD 39 000 ZŁ/OS | 14 DNI Z PRZELOTEM

JAPONIA, O JAKIEJ MARZYSZ! KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

Odwiedź najpiękniejsze miejsca w Japonii! Zobacz zapasy SUMO, załóż kimono i weź udział w ceremonii parzenia herbat, uwolnij artystyczną duszę podczas lekcji japońskiej kaligrafii, spotkaj się z Gejszami i Samurajem i spędź noc w parusetletniej chacie ze strzechą w japońskiej wiosce!


MARZYSZ O PODRÓŻY DO JAPONII?

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 466


JAPONIA KLIMAT

Japonia leży w 3 strefach klimatycznych. Południe kraju znajduje się w strefie zwrotnikowej, środkowa część to strefa podzwrotnikowa, natomiast północ to klimat umiarkowany ciepły. Na pogodę w kraju wpływają także monsuny, których zasięg kształtuje morski charakter klimatu.
Wiele osób ze względu na magiczne widoki, wybiera się do Japonii w okresie kwitnienia wiśni. Okres ten jest ruchomy i co roku ulega przesunięciu – zazwyczaj jednak na przełomie marca i kwietnia. Ogólnie rzecz biorąc najdogodniejsze warunki pogodowe, umożliwiające aktywne zwiedzanie podczas podróży panują od kwietnia do połowy czerwca (koniec czerwca i lipiec to w Japonii pora deszczowa) oraz od września do listopada. Średnie temperatury sięgają wtedy ponad 20 stopni Celsjusza.

JAPOŃSKA KULTURA

Kultura kraju Wschodzącego Słońca intryguje przede wszystkim swoją odmiennością, którą można odkryć podczas podróży. Japończycy są niezwykle przywiązani do tradycji, mają doskonałą, zdrową kuchnię, celebrują licznie święta, a nawet noszą tradycyjne stroje. Natomiast to, co odróżnia ich od większości krajów w Europie to przede wszystkim zupełnie inne postrzeganie świata, co wynika głównie z ich wierzeń i izolacji wyspy od reszty kontynentu. Tradycjom ulega również moda japońska. Jednym z przykładów może być słynne kimono. Jednocześnie Japonia to niezwykły postęp techniczny, który widoczny jest m.in. wśród popularnych wśród Japończyków gier komputerowych, w nowoczesnych technologiach i codziennych rozwiązaniach, których nie znamy w Polsce.

HANAMI

Niezwykle ważnym wydarzeniem w kulturze Japonii jest czas kwitnienia wiśni, nazywany po japońsku Hanami. Okres ten angażuje ludność do podziwiania i doceniania piękna budzących się do życia drzew, a święto to kojarzone jest z ulotnością i przemijaniem. Ludzie licznie gromadzą się na w parkach i ogrodach, spędzają wspólnie czas i podziwiają piękno, jakie oferuje przyroda.

ATRAKCJE JAPONII – KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Japonia to niezwykle atrakcyjny turystycznie kraj. Aby w pełni odkryć uroki Japonii należy zaplanować tutaj co najmniej 12 dni-15 dni na wakacje. Japonia oferuje coś, czego nie odkryjesz w żadnym innym zakątku świata. Jest to kraj przepełniony naturalnymi walorami przyrodniczymi. Czekają tutaj na Ciebie ciekawe wycieczki: relaks wśród gorących źródeł, wizyta w parkach narodowych, czy trekking w okolicy czynnych wulkanów. Wielu zachwyca się również wyjątkowym stylem architektonicznym tradycyjnej japońskiej zabudowy i bogactwem wszystkiego, co można znaleźć w buddyjskich świątyniach.

POLECANE ATRAKCJE W JAPONII

CHANOYU – CEREMONIA PARZENIA HERBATY

Tradycyjna ceremonia herbaciana w Japonii odbywa się w spokojnej atmosferze, umożliwiającej oderwanie od codziennych trosk. Przebiega ona również w odpowiednim nastroju i skupieniu, według ściśle obowiązujących zasad. Gospodarz wita gości, którzy spokojnie rozglądają się i podziwiają ogród. Wodą ze źródełka goście obmywają ręce i płuczą usta, co symbolizuje oczyszczenie zarówno duszy, jak i ciała. Rozmowy w czasie spotkania krążą jedynie wokół tematu samej ceremonii parzenia herbaty. Tego nie zwykłego rytuału można doświadczyć na przykład podczas pobytu w Kioto.

FUSHIMI INARI SHRINE

Jest to rozległy kompleks budynków sakralnych u podnóża góry Inari oraz mniejszych sanktuariów rozmieszczonych na całym wzgórzu. Najbardziej charakterystyczne dla tego miejsca są ścieżki prowadzące pod tysiącem czerwonych bram torii oraz setki kamiennych figur lisów uznawanych za posłańców bóstwa Inari (płodności, ryżu, szczęśliwej rodziny, rolnictwa i powodzenia). Niezwykle licznie przybywają tutaj przedsiębiorcy i biznesmeni, którzy proszą o powodzenie w interesach. Szczególnie warto odwiedzić to miejsca, gdyż bardzo wyraźnie można tutaj odczuć klimat Japonii i poczuć prawdziwe znaczenie wierzeń Japończyków.

SHINKANSEN

Shinkansen to niezwykłe osiągnięcie Japonii, które potrafi zrobić wrażenie na odwiedzający h ten kraj. Jest to system kolei oraz superszybkich pociągów, stanowiących podstawowy element transportu pasażerskiego i przemysłowego w Japonii. Pociągi poruszają się z zawrotną prędkością nawet 320 km/h. Koleje te słyną również z ogromnej punktualności. Ich maksymalny czas opóźnienia wynosi jedynie 36 sekund w skali roku. Jak to możliwe? Wg rozporządzenia Kolei Japońskich każde opóźnienie skutkować ma zwrotem kosztów biletów oraz wystosowaniem przeprosin i zaświadczeń dla pasażerów, którzy nie dojechali na czas do pracy. Jedyną sytuacją dopuszczającą możliwość opóźnienia (maksymalnie 5-minutowego) jest trzęsienie ziemi przekraczające 6 stopni w skali Richtera. Zdecydowanie trzeba przeżyć taką podróż na własnej skórze!

POLA RYŻOWE SENMAIDA

Pola ryżowe w Japonii to dość częsty widok w trakcie przemieszczania się po Japonii, jednak Senmaida jest miejscem wyjątkowym. Znajdują się tutaj tysiące wodnych oczek schodzących w kierunku morza. Senmaida to słynna atrakcja turystyczna półwyspu Noto. Poza okresem wiosennym, kiedy pola ryżowe wypełniają się wodą, wokół pól umieszczane są iluminacje świetlne, które umożliwiają niesamowite doznania i magiczne widoki.

HIROSZIMA

Hiroshima to niezwykłe miejsce szczególnie dla miłośników historii. Miasto zostało w 75% zniszczone w wybuchu pierwszej bomby atomowej zrzuconej przez Amerykanów 6 sierpnia 1945 roku. Wiele punktów w mieście stanowi ostrzeżenie przed powtórnym użyciem broni jądrowej i jednocześnie pomnik pamięci ofiar. Działanie i siła ówczesnego wybuchu udokumentowane są również w muzeum pokoju i pamięci w Hiroszimie.

FUDŻI

Fudżi to wciąż aktywny wulkan i najwyższy szczyt Japonii, ale również święta góra stanowiąca jeden z symboli kraju. W pobliżu szczytu znajduje się także 5 pięknych jezior i kilka wodospadów – idealne tereny trekkingowe dla miłośników aktywnego wypoczynku. Całość mieści się na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Jest to jedno z najważniejszych miejsc w całej Japonii, które co roku odwiedzają miliony turystów.

TOKIO

Stolica Japonii – Tokio, to miejsce pełne kontrastów. Z niewielkiej wioski rybackiej, stało się jednym z najważniejszych centrów finansowych świata oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym. Nie sposób nie odwiedzić Tokio podczas podróży po Japonii. Najważniejszymi atrakcjami miasta są: Pałac Cesarski w Tokio wraz z ogrodami, Wieżowiec Sky Tree Tokio, jedna z najpiękniejszych świątyń w Japonii – Sensoji.

KIOTO

Kioto znajduje się na wyspie Honsiu i do 1868 r. było stolicą Japonii. Miasto charakteryzuje się tym, że nie sposób zliczyć znajdujące się tutaj zabytki. Znajdziesz tutaj m.in. 1500 świątyń buddyjskich oraz zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa – świątynie shintoistyczne, buddyjskie klasztory oraz zamek Nijo-jo. Podczas wycieczki do Kioto, warto zobaczyć również skalny ogród zen świątyni Ryoan-ji.

WYSPA OKINAWA

Otoczona rafami koralowymi, pełna przepięknych plaż, pokryta wiecznie zielonymi lasami podzwrotnikowymi – wyspa Okinawa to częsta destynacja na wczasy. Jest to jedno z niewielu miejsc w Japonii, gdzie były prowadzone lądowe działania USA podczas II Wojny Światowej. Obecnie pozostałości tych działań stanowią jedną z atrakcji wyspy. Okinawa jest również kolebką jednego ze sportów wywodzących się z Japonii – karate.

POZNAJ NAJPIĘKNIEJSZE REGIONY W JAPONII

ITSUKUSHIMA

Itsukushima to kompleks świątyni na wyspie Miyajima i jedna z najbardziej znanych na świecie budowli japońskich. Została usytuowana na pomostach nad zatoką, aby ułatwić wiernym cumowanie łodzi, którymi przybywali. Część z budowli została uznana przez rząd japoński za skarby narodowe. Jednym z nich jest efektowna, znana wielu ze zdjęć, brama, będąca jedną z największych atrakcji turystycznych Japonii. Warto ją odwiedzić podczas wycieczki po Japonii. Charakterystyczny widok bramy unoszącej się na wodzie możliwy jest do zobaczenia tylko w czasie przypływu. W czasie odpływu natomiast w pobliżu bramy zbierane są owoce morza.

ZAMEK HIMEJI

Jest to jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych do dziś budowli Japonii, o charakterze reprezentacyjnym i obronnym. Znajduje się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Bramy oraz wewnętrzne i zewnętrzne mury kompleksu skonstruowano tak, aby utrudniały atak wroga. Zamek z powodu swojego koloru zwany jest również „Zamkiem Białej Czapli”.

WYSPA HOKKAIDO

Górzysta wyspa Hokkaido znana jest przede wszystkim z wielu czynnych wulkanów i potężnych powierzchni lasów, zajmujących ok. 70% wyspy. Na wyspie w odpowiednim okresie roku panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Znajdują się tutaj również 4 parki narodowe, z których największym jest Daisetsu-zan. Największą metropolią wyspy jest Sapporo, będące także ostoją dla miłośników wspomnianych sportów zimowych.

WYSPA KIUSIU

Jest to trzecia pod względem wielkości i najcieplejsza japońska wyspa. Dzięki temu jest częstym kierunkiem na wakacje wśród Japończyków. Górzysta wyspa Kiusiu posiada nadbrzeżne równiny oraz gorące źródła, które umożliwiają błogi relaks na plaży i wczasy pełne wypoczynku. Na wyspie Kiusiu znajduje się także jeden z najważniejszych japońskich portów handlowych – Nagasaki.

WYSPA SIKOKU

Górzysta powierzchnia najmniejszej z czterech japońskich wysp, utrudnia możliwość jej zamieszkania (żyje tu jedynie ok. 3% populacji Japonii). Na tym niewielkim obszarze można jednak odkryć aż 88 świątyń buddyjskich. Zawzięci wyznawcy japońskiej odmiany religii buddyzm odwiedzają wyspę i wędrują od świątyni do świątyni – jest to wycieczka na ponad 1600 km. Wśród popularnych, typowo turystycznych atrakcji wyspy warto wymienić m.in. Zamek Matsuyama, położony na wzgórzu, z którego rozpościera się niesamowity widok na miasto i okolicę.

JAPOŃSKA KUCHNIA

Wakacje w Japonii to również wyjątkowa kuchnia lokalna. Cechuje ją przede wszystkim bogactwo smaków. Jest uznawana za bardzo zdrowe wyżywienie, a większość potraw spożywa się przy użyciu pałeczek, zamiast sztućców. Japonia może poszczycić się kilkoma tradycyjnymi potrawami, które zjemy w każdej lokalnej restauracji, a zyskały one popularność na całym świecie. Jedną z nich jest sushi, bazujące na odpowiednio doprawionym ryżu, warzywnych dodatkach i dodatkiem ryby. Kolejną ważną znaną japońską potrawą jest ramen, czyli zupa z makaronem pszennym np. udon, której podstawą jest mocno intensywny bulion – mięsny bądź warzywny. Wiele dań serwowanych jest także na bazie ryby, tofu, owoców morza lub z krewetkami, których dostępność jest bardzo duża i znajdziemy je w każdym sklepie.

HOTELE W JAPONII

W Hotelu SOWAKA natychmiast poczujesz się jak w prawdziwej oazie spokoju. Zrelaksujesz się w jednym z 23 indywidualnie zaprojektowanych pokoi, słuchając delikatnego wiatru wiejącego przez zielony i spokojny dziedziniec. Hotel Sowaka to kwintesencja Japonii, która w swojej luksusowej przestrzeni łączy nostalgię z nowoczesnością. Można tutaj w pełni poczuć klimat Japonii!

Hotel The Uza Terrace Beach Club Villas, będący członkiem stowarzyszenia Relais & Châteaux, oferuje małe wille nad Morzem Wschodniochińskim z prywatnymi basenami. W tym spokojnym i odosobnionym raju, możesz cieszyć się naturalnym pięknem wybrzeża, jednocześnie chłonąc bogate dziedzictwo historyczne Japonii. To wspaniałe połączenie pozwoli przeżyć Ci niesamowite chwile.

Trunk Hotel wznosi się nad cichą ulicą w dzielnicy Shibuya w Tokio. Szara kamienna fasada budynku wraz z wszechobecną zielenią, kryje wyjątkowe wnętrze. Mijając przy wejściu drzewo Zelkova, goście wkraczają do świata tradycyjnych japońskich mebli. Każdy pokój oferuje inny układ i wyposażenie, ale wszędzie przeważa minimalizm i prosty wystrój. W hotelu bez wątpienia miejscu poczujesz się niezwykle komfortowo.

JAPONIA – PRZYDATNE INFORMACJE PRZED PODRÓŻĄ

Wczasy w Japonii i wjazd do kraju możliwe są na podstawie paszportu, jednak nie ma minimalnego wymaganego okresu ważności. Obywatele polscy mogą przybywać na wakacje na terenie Japonii do 90 dni w ruchu bezwizowym.

Język
Obowiązującym językiem w kraju jest język japoński, który można zaliczyć do grupy najtrudniejszych języków świata, jeśli bierzemy pod uwagę stopień skomplikowania. W ośrodkach turystycznych bez problemu można porozumieć się po angielsku.

Waluta Japonii
Walutą obowiązującą w Japonii jest jen (JPY). Japonia – kraj, który kojarzy się zazwyczaj z postępem i wysokim rozwojem technologii, jednak, wbrew pozorom, Japończycy raczej niechętnie i rzadko korzystają z nowoczesnych metod płatności. Obecnie 100 jen (JPY) = 3,24 zł.

Przykładowe ceny w Japonii
Wyjeżdżając na wczasy do Japonii, należy pamiętać, że nie ma tutaj tradycji dawania napiwków i targowania się. Japonia jest krajem, w którym pozostawianie dodatkowych pieniędzy jest odbierane jako pewien brak szacunku.

Ceny w Japonii:
chleb – ok. 300 JPY
100g wędliny – ok. 300 JPY
litr soku – 150 JPY
2l wody mineralnej – ok. 300 JPY
piwo 0,5l – 250 JPY
sushi – 600-900 JPY (za porcję sushi)
ramen z udon – 700-800 JPY
Drogie są owoce i warzywa

Pamiątki z Japonii – co warto przywieźć z Japonii?
Pamiątkami, które warto przywieźć z Japonii są m.in. tradycyjne wachlarze, kimona i inne elementy klasycznego japońskiego ubioru. Dużą popularnością cieszą się również drewniane wyroby takie jak lalki, figurki czy pudełka. Wybór pada także na oryginalne słodycze czy mniej nieznane w Europie smaki napojów i produktów spożywczych.

Japonia szczepienia
Chociaż żadne szczepienia przed wyjazdem do Japonii nie są obowiązkowe, zaleca się, by osoby wyjeżdżające do tego kraju zaszczepiły się na następujące choroby:
• żółtaczka typu B,
• błonica/tężec
• japońskie zapalenie mózgu.

JAPONIA – PODSUMOWANIE

Obok japońskiej kultury bez wątpienia nie sposób przejść obojętnie, a zapaleni podróżnicy przyjeżdżają do tego kraju z całego świata. Jego przyroda i krajobrazy zachwycą również wielu turystów, przede wszystkich tych szukających aktywnego wypoczynku. Japonia to idealny kierunek dla kogoś, kto od podróży oczekuje czegoś więcej niż rajskich plaż. Skontaktuj się z nami już dziś i odkryj Japonię już wkrótce! Chcesz udać się do Azji? Poznaj również inne kierunki, na które projektujemy indywidualne podróże: Tajlandia, Wietnam, Filipiny, Indonezja, a może Malezja?

PODRÓŻ DO JAPONII TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 466

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/japonia [user-id] => id-52ac72d5a9dcee )