Loader
6
Termin wakacji

DOWOLNY TERMIN WYJAZDU
I DŁUGOŚĆ POBYTU

POZNAJ KILKA
MIEJSC W MAROKU

Prywatność

WYCIECZKI PRYWATNE

MAROKO

MAROKO WAKACJE

Rozległe pasma górskie, szerokie piaszczyste plaże, ciekawa architektura i gorący piasek Sahary – to właśnie Maroko. Ten malowniczy kraj położony w północno-zachodniej Afryce, znajduje się nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym oraz Cieśniną Gibraltarską. Przeważającą część terytorium Maroka zajmują Góry Atlas i Antyatlas. Wspomniane pasma wysokogórskie ciągną się na długości aż 800 km. Pozostały krajobraz kształtują bezkresne pustynie oraz kamieniste płaskowyże. Wczasy w Maroku i wypoczynek w tym niezwykłym kraju zapewnią niezapomniane wspomnienia.

Maroko - wycieczka objazdowa, wycieczka do Maroka

OFERTA: MAROKO – WYCIECZKA OBJAZDOWA

OD 9 890 ZŁ/OS | 10 DNI Z PRZELOTEM

MAROKO – PODRÓŻ PRZEZ KRAINĘ KONTRASTÓW

Przykładowy program zwiedzania: Odkryj uroki takich miast jak Marrakesz, Fez czy Casablanca, eksploruj góry Atlas, pustynię Saharę oraz zanurz się w bogatej kulturze tego fascynującego kraju.

Oferta Maroko - wypoczynek, wakacje w Maroko

OFERTA: MAROKO – WYPOCZYNEK

OD 14 995 ZŁ/OS | 10 DNI Z PRZELOTEM

MAROKO – WYPOCZYNEK W 2 MIEJSCACH

Przykładowy program zwiedzania: Co powiesz na luksusowy wypoczynek wśród krajobrazów miasta, a następnie wyjątkowe połączenie z naturą pustyni? Bądź w dwóch miejscach, oferujących zupełnie różne i unikalne doświadczenia tworząc pobyt pełen kontrastów i bogatych wrażeń.


MARZYSZ O PODRÓŻY DO MAROKO?

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 599


MAROKO – KLIMAT I KIEDY JECHAĆ?

Klimat kraju kształtują masy powietrza podzwrotnikowego morskiego (docierającego znad Oceanu Atlantyckiego) oraz kontynentalnego (znad Sahary). Lata są upalne i suche, a zimy chłodne, na zachodzie wilgotne, a na krańcach południowo-wschodnich suche. W górach temperatury powietrza są znacznie niższe. Również roczna suma opadów najwyższa jest właśnie na obszarach górskich, gdzie sięga 1000 mm. Ponadto w okresie zimowym występują tam opady śniegu. Nad Oceanem Atlantyckim, ze względu na chłodny prąd kanaryjski, bardzo często pojawiają się mgły. Najlepszy okres na wizytę w Maroku to marzec – maj oraz wrzesień – listopad, gdyż ówczesne temperatury pozwalają na swobodne zwiedzanie kraju.

MAROKO PEŁNE ATRAKCJI

To, co najbardziej przyciąga w ostatnich latach polskich turystów do Maroka to przede wszystkim nieziemskie krajobrazy i pełne tajemnic zakątki w całym kraju. Wakacje w Maroku to zwiedzanie, umożliwiające połączenia nowoczesności z zabytkową architekturą w większych miastach, ale także wypoczynek na wybrzeżu Morza Śródziemnego z pięknymi, piaszczystymi plażami. Dla miłośników sportów wodnych, w tym windsurfingu, szczególnie atrakcyjne będzie wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, gdzie prądy morskie w miejscowościach turystycznych zapewniają odpowiednie warunki. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czekają marokańskie pasma górskie, stanowiące idealne miejsce trekkingowe do podziwiania krajobrazów Maroka. Wakacje w królestwie Maroka to pełna różnorodność podczas jednej podróży!

POLECANE ATRAKCJE W MAROKU

KSAR AJT BIN HADDU – NAJWAŻNIEJSZA ATRAKCJA MAROKO

Jest to niezaprzeczalnie jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów północnej Afryki. Ta ufortyfikowana osada położona na zboczu wzgórza, wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, więc w ciągu dnia można spotkać tutaj wielu turystów. Wewnątrz murów obronnych, wzmocnionych wieżami kątowymi, skupiają się domy – jedne skromne, inne przypominające małe zamki miejskie z wysokimi wieżami i ozdobionymi górnymi partiami. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce podczas wakacji w Maroku.

DOLINA DADES

Dolina Dades to atrakcja, której nie można pominąć będąc w Maroku. Oszałamiające wrażenie robi tutaj połączenie ciemnopomarańczowych skał kontrastujących z roślinnością wzdłuż rzeki. Dolina Dades często nazywana jest również “Doliną Róż”, gdyż na okolicznych plantacjach zakwitają róże damasceńskie, które wypełniają dolinę charakterystycznym zapachem.

PRZEŁĘCZ TIZI N’TICHKA

Droga z miasta Marrakeszu do Doliny Dades przemierza przez pasmo Góry Atlas i oferuje piękne widoki, prowadząc w stronę przełęczy Tizi n’Tichka. Trasa jest stroma i kręta, ale przejazd tą drogą zdecydowanie będzie jednym z cenniejszych doświadczeń w Maroku. Warto zaplanować kilka postojów na trasie, dzięki którym będzie można podziwiać okoliczne krajobrazy.

WĄWÓZ TODRA

Wąwóz Todra to raj dla miłośników wspinaczki, gdzie oszałamiające strome ściany wąwozu oferują trasy o różnym poziomie trudności. Na mniej odważnych czekają ciekawe trasy trekkingowe wąwózu Todra, które również zrobią ogromne wrażenie. Wędrówka wąska drogą między strzelistymi ścianami wąwozu, pozwala odkrywać to miejsce z różnych perspektyw.

WYDMY ERG CHEBBI

Maroko jest krajem pustynnym, dlatego będąc tutaj, nie można pominąć wycieczki na Erg Chebii. Jest to piękna, blisko 30-kilometrowa łacha piachu, na której można spróbować m.in. sandboardingu, zjeżdżania na sankach po piasku, czy przejażdżki na wielbłądzie. Obowiązkowym punktem wycieczki na pustynię jest również podziwianie zachodu słońca, a dla szukających niecodziennych wrażeń – spędzenie jednej nocy w namiocie na pustyni.

WODOSPAD OUZOUD

Wodospad Ouzoud to jeden z najładniejszych wodospadów w całym Maroku. Znajduje się między Marrakeszem a Beni Mallal i stanowi niezwykle popularną atrakcję zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Wodospad ma 110 metrów wysokości i składa się z 3 kaskad, z których najdłuższa ma ok. 75 m. Czyni to Ouzoud największym wodospadem w Maroko. Jego położenie wśród licznych drzew pełnych oliwek również robi wrażenie.

STOLICA MAROKA – RABAT

W Rabacie doświadczysz wielu różnorodności, które przyciągają turystów z całego świata. Często mówi się, że jest to najbardziej europejskie z miast w Maroku. Zachwyca ono przede wszystkim świetną pogodą, doskonałą lokalizacją oraz przysmakami lokalnej kuchni. Wąskie uliczki i niezwykłe krajobrazy, uliczni artyści i bogate nocne życie sprawią, że wizyta w Rabacie i wczasy w Maroku będą niezapomniane.

MARRAKESZ

Będąc w Maroku, nie można nie odwiedzić miasta Marrakesz. To niesamowite miejsce, pełne meczetów, które zdecydowanie warto zwiedzić wśród marokańskich miast. Marrakesz bywa nazywany czerwonym miastem, gdyż fasady tamtejszych budynków są przeważnie w odcieniach czerwieni lub różu, co podkreśla panującą tam atmosferę. To właśnie ten niepowtarzalny klimat jest największym atutem miasta Marrakeszu.

MAROKO HOTELE

Maroko to idealny kierunek na wczasy dla każdego, niezależnie od preferencji. Z jednej strony kraj otacza Ocean Atlantycki, z drugiej gorące piaski pustyni. Baza hotelowa oferuje różnorodne propozycje. Co najlepiej wybrać? W zależności od programu wyjazdu warto zaplanować preferowany rodzaj wyżywienia. Niektóre hotele oferują pełne wyżywienie, inne śniadanie i obiadokolacje, raczej nie spotkamy tutaj opcji all inclusive. Turyści mogą dostosować oferowane udogodnienia hotelowe do swoich potrzeb. Hotel należy wybrać z dużym wyprzedzeniem, gdyż oferty last minute często nie są aż tak atrakcyjne. Skontaktuj się z nami już dziś i zaplanuj wyjazd, na który warto udać się z pomocą naszego biura podróży DreamGo!

Sunrise Palace Merzouga, Maroko
Sunrise Palace Merzouga, Maroko
Amanjena Resort, Maroko
Amanjena Resort, Maroko

KRÓTKA HISTORIA MAROKA

W 1956 r. Maroko odzyskało niepodległość od Francji i wkrótce później również od Hiszpanii. Powstało Królestwo Maroka, które w 1962 r. przekształciło się w monarchię konstytucyjną. W 1995 roku do ONZ wpłynął wniosek o przyłączenia Maroka do Wspólnoty Europejskiej, a od 1994 roku Europejczycy mogą odwiedzać Maroko bez wiz. Maroko to również kraj stowarzyszony Unii Europejskiej.

MAROKO RELIGIA I BEZPIECZEŃSTWO

W Maroko główną religią jest oczywiście Islam, a tylko muzułmanie stanowią aż 98 % mieszkańców tego kraju. Jest to również jedno z bezpieczniejszych arabskich państw. Warto wiedzieć, że Maroko jest krajem odmiennym kulturowo, więc jadąc tam, musimy być na to w pełni przygotowani. Jednak jest to państwo bardzo tolerancyjne, stabilne i otwarte, dzięki czemu jest przyjazne turystom podczas wakacji.

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO MAROKA?

Przede wszystkim ubrania, pozwalające na swobodne zwiedzanie i jednocześnie będące odpowiednio dostosowane do zasad w świecie kultury muzułmańskiej. Wyjazd w ten region to zazwyczaj liczne wycieczki, zarówno po pustyni, jak i do centrów miast, więc warto jak najlepiej zaplanować swój bagaż.

CO WARTO PRZYWIEŹĆ Z MAROKA?

Przyprawy – Maroko to kraina przypraw, których zapach na stałe unosi się w marokańskim powietrzu. Szczególnie warto zakupić te, których nie dostaniemy tak łatwo w Polsce, a przydadzą się w naszej kuchni. Warto zaopatrzyć się również w przyprawy, które są u nas dostępne, jednak ich smak i aromat w Maroku jest o wiele bardziej intensywny np. kolendra, kurkuma czy cynamon.

Olej arganowy – nazywany płynnym złotem Maroka. Warto zaopatrzyć się w niego w miejscu, w którym jest tradycyjnie wyrabiany przez Marokanki.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ?

• w krajach arabskich obowiązuje zakaz spożywania alkoholu
• podczas wizyty w Maroku warto pamiętać, że fotografowanie ludzi, czy też ich sklepów jest niemile widziane
• warto nosić odpowiedni strój i nie prowokować wyglądem, kobiety powinny mieć zakryte ramiona, dekolt oraz kolana, mężczyźni powinni mieć zasłonięte tylko kolana
• turyści mogą spotkać się z zaczepianiem i naciąganiem na zakup najróżniejszych rzeczy

WAKACJE W MAROKU – PRZYDATNE INFORMACJE

Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport. Jego ważność musi obejmować co najmniej cały okres planowanego pobytu. Obowiązek wizowy nie dotyczy polaków jadących do Maroka turystycznie na okres do 90 dni.
Językiem urzędowym w Maroku jest język arabski. Należy pamiętać, że język angielski nie jest bardzo powszechny w Maroko, szczególnie poza dużymi, turystycznymi ośrodkami.

Walutą Maroka jest Dirham marokański (MAD). Jeden Dirham marokański to ok. 0,43 zł.

Wspomniana waluta poza terytorium Maroka jest niewymienialna. Najlepszym rozwiązaniem na wakacje tutaj jest więc zabranie ze sobą euro/dolarów i wymiana na miejscu w Maroko. Płatności kartą nie są zbyt popularne, jednak są możliwe głównie na stacjach benzynowych i w restauracjach.

MAROKO, JORDANIA, DUBAJ, CZY OMAN?

Marzysz o wakacjach w Maroku? Skontaktuj się z naszym dedykowanym opiekunem kierunku. Jeśli natomiast myślisz o innym nieodległym kierunku, to możemy Ci zaproponować np. Dubaj, Oman lub Jordania. Skontaktuj się z nami! W DreamGo zorganizujemy Twoją niezapomnianą podróż.

ZOBACZ OFERTY NA WAKACJE W MAROKO

Oferta Maroko - wypoczynek
Maroko - wycieczka objazdowa

ZWIEDZANIE MAROKA TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 599

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/maroko [user-id] => id-097abca8d672da )