Loader
5
Termin wakacji

DOWOLNY TERMIN I DŁUGOŚĆ WYJAZDU

Globus

POŁĄCZ PERU Z CHILE

PERU

PERU WAKACJE

Peru to państwo, które podobnie jak Chile, czy Argentyna, leży w Ameryce Południowej. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 1 285 216 km2. Większość zajmują amazońskie równiny. Miasto Lima to stolica kraju, gdzie znajduje się również główny port lotniczy państwa. Na terenie kraju obowiązują dwa języki urzędowe: hiszpański i keczua. Jest to kierunek podróży na wakacje, głównie dla turystów lubiących aktywny wypoczynek. Raczej nie jest to destynacja wybierana ze względu na chęć plażowania. Co prawda całe zachodnie wybrzeże leży nad Oceanem Spokojnym, ale woda nie jest tam zbyt ciepła. Peru oferuje za to bogactwo natury i wycieczki po skarbach Ameryki Południowej, które odkryjecie podczas podróży. Cuzco, Machu Picchu, tajemnicze rysunki prezentujące figury geometryczne i przypominające kształtem zwierzęta na płaskowyżu Nazca oraz słynne jezioro Titicaca.

To nadal nie wszystkie powody, dla których warto się wybrać na wczasy w miejsce, w którym niegdyś mieszkali indianie keczua. Jeśli szukacie wycieczki, podczas której cofniecie się do czasów inkaskich, obejrzycie zapierające dech widoki, posmakujecie peruwiańskiej kuchni m.in. niezwykle smacznej kanapki: pan con chicharrón – wakacje w Peru są właśnie dla Was. Zamiast ofert last minute, wybierzcie zaplanowany przez nas od A do Z typ podróży, który pozwoli Wam na aktywny wypoczynek i umożliwi odkrycie najciekawszych tajemnic starożytnego świata. Długość pobytu tutaj waha się zazwyczaj pomiędzy 11 dni – 15 dni, ale zależy ona tak naprawdę od tego jak bardzo pochłonie Was historia kraju i tajemnicze okolice zarówno na południu, jak i północy kraju.

Machu Picchu, Peru, oferta wyjazdu-min

OFERTA PODRÓŻY DO PERU

OD 35 000 ZŁ/OS | 18 DNI Z PRZELOTEM

PERU – PERŁY PAŃSTWA INKÓW

Przykładowy program zwiedzania: Lima – Sacred Valley – Machu Picchu – Cusco – Przejazd luksusowym pociągiem nad jezioro Titikaka – Wyspy Uros i Taquile – Kanion Colca – Arequipa – Lima

OFERTA: PERU + BOLIWIA

OD 35 000 ZŁ/OS | 18 DNI Z PRZELOTEM

PERU I BOLIWIA – PRZYRODNICZE BOGACTWO AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

Przykładowy program zwiedzania:
PERU Lima – Sacred Valley – Machu Picchu – Cusco – Titikaka
BOLIWIA Kolorowe laguny, gejzery, gorące źródła – Salar de Uyuni


MARZYSZ O PODRÓŻY DO PERU?

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 177


PERU – POGODA. KIEDY JECHAĆ DO PERU?

W Peru można wyróżnić trzy strefy klimatyczne: przybrzeżną, andyjską i amazońską. Strefa przybrzeżna (Lima) charakteryzuje się łagodnym klimatem, mglistą zimą i przyjemnym latem. Pogoda przez większość roku przypomina wiosenną. Ze względu na wybrzeże i występujący tam prąd pacyficzny, prawie nigdy nie pada. Strefa andyjska (Machu Picchu, Arequippa, Cusco, jezioro Titicaca) oddziela strefę przybrzeżną od amazońskiej. Andy ciągną się bowiem przez całą długość Peru. Podczas wycieczki w Peru w górach mogą przydać się cieplejsze ubrania, gdyż temperatury zależą głównie od wysokości nad poziomem morza. Na niższych terenach, zaliczanych do wyżyn, deszczowy okres przypada od września do maja. W lutym szlak na Machu Picchu jest zamknięty. Okres suchy trwa od czerwca do lipca. Wówczas jest tu dużo bardziej słonecznie niż w przybrzeżnej strefie i słońce mocno przygrzewa w ciągu dnia. Amazońska strefa otacza dorzecze Amazonki i pobliskie lasy tropikalne. Aurę panującą w niej, można określić jako gorącą i wilgotną, z codziennymi deszczami.


CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O POGODZIE W PERU?

>> KLIKNIJ TUTAJ <<


W związku z tą różnorodnością klimatyczną nie da się wskazać jednego okresu podróży, w którym daty wjazdu do wskazanych części Peru będą jednocześnie najlepsze. Najdogodniejszy czas na urlop w Peru będzie od czerwca do sierpnia włącznie. Panuje wtedy najlepsza pogoda w strefie andyjskiej i amazońskiej, natomiast w przybrzeżnej występują liczne zachmurzenia, ale mimo to jest ciepło.

PERU CO WARTO ZOBACZYĆ?

Miłośnicy pozostałości starożytnej kultury i sztuki podczas podróży do Peru nie mogą ominąć wycieczki do Machu Picchu. Jest to dawna stolica imperium Inków, która co roku przyciąga tysiące turystów. W 1983 r. Machu Picchu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 2007 r. ruiny miasta zostały ogłoszone jednym z 7 cudów świata. Do dziś nie wiadomo, jaki był cel powstania tego miasta. Niektórzy twierdzą, że powstało, aby kontrolować pobliskie tereny rolnicze, inni mówią, że pełniło funkcję więzienia. Naukowcy wciąż szukają odpowiedzi na to pytanie.

PERU WYCIECZKI

Jeśli macie więcej czasu, możecie skorzystać z licznych ofert wycieczki po czterodniowym Szlaku Inków. Po drodze czekać będzie na Was wiele inkaskich ruin, ośnieżonych szczytów oraz ciekawa flora i fauna. Warto odwiedzić też Ollantaytambo, inkaską fortecę, położoną na końcu magicznej krainy o nazwie Święta Dolina Inków. W tych miejscach turystycznych, położonych wysoko w górach z pewnością przydadzą się wygodne buty i nakrycie głowy. Niektórzy mogą również potrzebować peruwiańskiego napoju mate de coca – naparu z liści koki, zwalczającego objawy choroby wysokogórskiej.

Podczas wycieczki po jeziorze Titicaca odkryjecie zakątki najwyżej położonego żeglownego jeziora na Ziemi (ponad 3800 metrów n.p.m.). Znajduje się na nim około 60 sztucznych wysp, stworzonych przez człowieka, ale z naturalnego surowca – trzciny. Mieszkający na nich ludzie z plemienia Uros z otulającej wybrzeże jeziora trzciny, budują nie tylko wyspy, chaty, ale także ozdobne łodzie. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest kanion Colca, który jest drugim najgłębszym kanionem na świecie (32 700 m). Tego miejsca o długości 100 km strzegą kondory – największe latające ptaki na świecie. Robią one wrażenie nie tylko na turystach, ale również na mieszkańcach. Dlatego kondor andyjski jest symbolem narodowym wielu krajów: Chile, Kolumbii, czy właśnie Peru.

W trakcie podróży po kanionie, zadziwi on Was bogactwem krajobrazów. Oprócz charakterystycznych skalnych klifów zobaczycie tu i stepy, i terasy rolnicze, a w niektórych miejscach nawet palmy, paprocie i orchidee. Jeśli jesteście wielbicielami pingwinów albo chcecie zobaczyć ptaki produkujące eksportowane potem guano, skorzystajcie z wycieczki na wyspy Ballestas. Można je opłynąć dookoła łodzią, są niezamieszkałe przez ludzi, ale objęte ochroną parku narodowego. Mieszkają na nich pingwiny Humboldta, lwy morskie, czy piękne rybitwy z czerwonymi dziobami. Również warte uwagi jest skorzystanie z wycieczki po stolicy kraju Limie. Jej historyczna dzielnica – Centro Histórico, przez wzgląd na swoją unikatowość wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Eksplorację należy zacząć od głównego placu, czyli Plaza De Armas. W jego pobliżu znajdziecie kilka najważniejszych zabytków Limy. Podczas podróży po Peru zobaczycie cały przekrój różnych krajobrazów (od dżungli przez góry po pustynię). Właśnie to pokazuje jak bardzo wakacje w tym miejscu będą wyjątkowe.

POLECANE ATRAKCJE W PERU

PERU HOTELE

W tym urokliwym kraju Ameryki Południowej można również znaleźć piękne obiekty. Wiele z nich oferuje udogodnienia dla rodzin. Są również oferty, które idealnie sprawdzą się w przypadku gdy do Peru na wakacje wybierają się 2 osoby. Rozmaita baza noclegowa w tym kraju spełni oczekiwania również tych najbardziej wymagających turystów, którzy cenią sobie wysoki standard hotelu. Marzą Ci się luksusowe wakacje do Peru? Polecamy Ci hotel Belmond Palacio Nazarenas podczas odwiedzin Cusco. To miejsce dopracowane w każdym detalu posiada tarasy z widokiem na panoramę miasta. Po aktywnym dniu skuś się na pisco sour z widokiem na Andy lub relaksacyjny masaż w strefie spa. Równie wartym zainteresowania jest hotel Belmond Las Casitas ulokowany wśród Kanionu Colca. Każdy domek posiada prywatną wannę z hydromasażem znajdującą się na zewnątrz, z widokiem na góry i spacerujące nieopodal lamy. Luksusowe Peru przepełnione jest ofertami dostosowanymi do Twoich potrzeb.

Peru, Belmond Palacio Nazarenas
Peru - Hotel Belmond Palacio Nazarenas
Peru, Belmond Las Casitas
Peru - Hotel Belmond Las Casitas

Jeśli chodzi o wyżywienie, w hotelach można zasmakować dań, które oferuje bogata kuchnia Peru. Są to zarówno śniadania i obiadokolacje, trzy posiłki, a nawet w formie all inclusive. Owoce morza w różnej postaci to jeden z najpopularniejszych przysmaków próbowanych przez turystów podczas podróży. Wysoki standard hotelu oraz liczne udogodnienia stanowią oferty, obok których nie sposób przejść obojętnie wybierając wakacje w Peru.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO PERU?

Na wczasy do Peru warto zabrać ze sobą lekkie, bawełniane odzienie oraz cieplejsze ubrania na wycieczki górskie i miesiące zimowe, wygodne buty trekkingowe. Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne, filtr UV, kapelusz do ochrony przed słońcem, podstawowe leki oraz plastry.

PERU PRAKTYCZNE INFORMACJE

Polacy zwolnieni są z obowiązku wizowego, jeśli udają się do Peru w celach turystycznych. Długość pobytu na terytorium Peru może wahać się łącznie do 183 dni w okresie 365 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na turystyczny typ oferty wypoczynek.

Większość terenów Peru jest wolna od malarii. Zagrożenie malarią pojawia się jedynie podczas wycieczki w dżungli. Aby zabezpieczyć się przed chorobą, konieczne jest stosowanie repelentów na komary.

Waluta Peru to nowy sol peruwiański, a większość płatności odbywa się gotówkowo.

Przykładowe ceny opublikowane na miejscu kształtują się następująco:

• Woda (0,33 butelka): 2.10 PLN (1.80 PEN – nowy sol peruwiański)
• Karton mleka (1 litr): 5.10 PLN (4.30 PEN)
• Lokalny żółty ser (1 kg): 26 PLN (22 PEN)s
• Butelka piwa znanej marki: 10 PLN (8.80 PEN)
• Kiełbasa lub wędliny (1 kg): 37 PLN (31 PEN)
• Kawa cappuccino 10 PLN (8.60 PEN)
• Obiad w restauracji 2 osoby 25-50 PLN (30-60 PEN) trzy posiłki 70-100 PLN

Aby wymienić pieniądze, potrzebna będzie waluta Euro lub Dolar. W dużych miastach można również płacić dolarami.

ZOBACZ OFERTY NA WAKACJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Peru, Machu Picchu, Machu Picchu w Peru
Peru + Boliwia
Chile, oferta wyjazdu do Chile, Chile oferta, oferta do Chile
Argentyna oferta, Wodospad Iguazu, Argentyna, wycieczki do Argentyny
Ekwador wulkan, Cotopaxi, wulkan w Ekwadorze

ZWIEDZANIE AMERYKI POŁUDNIOWEJ TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 177

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/peru [user-id] => id-e7dc1ef7465388 )