Loader
5

OFERTA PODRÓŻY DO PERU

PERU – NATURALNE I KULTUROWE PERŁY PAŃSTWA INKÓW | 18 dni z przelotem

Peru to kraj o niezwykle różnorodnym krajobrazie, od pustynnych wydm w Huacachinie, poprzez masywne pasma górskie Andów, po tropikalne lasy deszczowe w Amazonii, a wszystko to okraszone wspaniałymi zabytkami architektury i historii cywilizacji Inków. Bogactwo i różnorodność kultury Peruwiańczyków, od kolorowych strojów Quechua i Aymara w Andach po tradycyjne tańce i muzykę w Cuzco, sprawiają, że każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Peru to również raj dla miłośników dzikiej przyrody, gdzie można spotkać rzadkie gatunki zwierząt, takie jak kondory czy różne gatunki małp, a także zanurzyć się w tropikalnych dżunglach Amazonii.

Termin wakacji

DOWOLNY TERMIN
I DŁUGOŚĆ WYJAZDU

INDYWIDUALNIE PROJEKTOWANY
PROGRAM ZWIEDZANIA

Przewodnik

24H NA DOBĘ TELEFONICZNA
OPIEKA PODCZAS CAŁEJ PODRÓŻY

Prywatność

WYJAZD Z PRYWATNYM PRZEWODNIKIEM
NIE ZBIERAMY GRUPY

MARZYSZ O PODRÓŻY DO PERU?

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM OD AMERYKI POŁUDNIOWEJ:  500 223 177

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

PRZYKŁADOWA TRASA ZWIEDZANIA

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO JECHAĆ NA OBJAZDÓWKĘ PO PERU:

1. Odwiedzisz jeden z naturalnych cudów świata – Machu Picchu

2. Zobaczysz szybujące na Twoimi głowami kondory w Kanionie Colca.

3. Spotkasz ludy zamieszkujące trzcinowe wyspy Uros.

4. Odbędziesz podróż przez jezioro Titicaca na pokładzie luksusowego pociągu.

5. Poznasz historię Inków w stolicy ich imperium – Cuzco.

PRZYKŁADOWY PROGRAM ZWIEDZANIA PERU

Dzień 1: Przylot do Limy - stolicy Peru

Przelot renomowanymi liniami do Limy. Za dopłatą możemy zorganizować Wam odprawę VIP na lotnisku, podczas której Wy będziecie rozkoszować się szampanem w strefie VIP, a Wasz dedykowany konsjerż odprawi Was i nada Wasze bagaże. Następnie przejedziecie limuzyną do samolotu i odbędziecie się niezwykle wygodny lot w klasie biznes.

Przylot do Limy i prywatny transfer do hotelu. Za dopłatą możliwy transfer luksusowym samochodem. Odpoczynek po podróży.

Dzień 2: LIMA - ZWIEDZANIE MIASTA

Dzisiejszego popołudnia zapraszamy Was na prywatną wycieczkę po mieście Lima. Zwiedzanie zaczniecie spaceru po Rynku Głównym, skąd możecie podziwiać Pałac Rządowy, katedrę i ratusz, które są przykładami wciąż obecnego kolonialnego bogactwa architektonicznego Limy. Odwiedzimy Katedrę: spacerując po licznych kaplicach, odkryjecie różne style architektoniczne i poznacie historię religijną Peru. Wizyta w klasztorze Santo Domingo – perełce religijnej i architektonicznej, w której znajdują się święte obrazy i relikwie peruwiańskich świętych, a także pisemne relacje z wysiłków Zakonu Dominikanów w całym kraju. Następnie udacie się do Muzeum Larco – XVIII-wiecznej rezydencji wicekrólewskiej, w której mieści się ponad 3000 lat prekolumbijskiej historii Peru. Muzeum może pochwalić się znakomitymi zbiorami złotej i srebrnej biżuterii oraz słynną kolekcją ceramiki erotycznej, która daje wgląd w różne aspekty prekolumbijskiej seksualności. Na koniec odwiedzicie nowoczesną część Limy, kierując się w stronę najbardziej tradycyjnej ze stref mieszkalnych stolicy: San Isidro – serca finansowej dzielnicy miasta oraz Miraflores – idealnego miejsca do podziwiania wspaniałych widoków na Ocean Spokojny.

Dni 3-5 : Sacred Valley

Prywatny transfer na lotnisko i przelot z Limy do Cusco. Następnie przejazd do Sacred Valley (około 1,5 godziny drogi). Czas wolny.

Kolejnego dnia przejedziecie malowniczą trasą przecinającą pola uprawne i małe andyjskie miejscowości. Dotrzecie nad jezioro Piuray otoczone majestatycznymi górami oraz rozległymi pastwiskami, na których lokalni chłopcy pasą owce, krowy i osły. Na brzegach jeziora lokalni rybacy zarzucają sieci na nieuchwytne pstrągi tęczowe. Po dotarciu na miejsce zmienicie środek transportu na kajaki i wybierzecie się na 1,5 godzinną wycieczkę po spokojnych wodach Piuray. Towarzyszący Wam przewodnik opowie ciekawostki o tym niezwykłym miejscu i pomoże wytropić rodzime gatunki ptaków, takie jak szpilka białolica lub kormoran neotropikalny. Powrót do hotelu i czas wolny.

Wybierzecie się również na całodniową wędrówkę z prywatnym przewodnikiem w przepięknie położone rejony Świętej doliny: Moray i Maras. Stanowisko archeologiczne Moray składa się z 3 naturalnych, okrągłych tarasów wydrążonych w ziemi za czasów Inków. Ich konstrukcja względem słońca i wiatru powoduje różnicę temperatur na różnych poziomach tarasów nawet o 15 stopni! Zakłada się, że Inkowie badali tu wpływ temperatur na uprawę roślin. Następnie udacie się w kierunku kopalni soli Maras, podziwiając po drodze spektakularne widoki na Świętą Dolinę i pasmo górskie Urubamba z ośnieżonymi szczytami. Maras obejmuje ponad 5000 naturalnych studni – salin o powierzchni od 2 do 5 metrów kwadratowych. Saliny powstały w początkowym okresie rozwoju Imperium Inków i umożliwiają wydobycie soli do dnia dzisiejszego. Ze względu na wyjątkowe położenie, otoczenie gór i fantastyczną grę świateł miejsce jest szczególnie polecane miłośnikom fotografii. W trakcie wycieczki zaplanowana jest przerwa na lunch w formie pikniku.

Dzień 6: Machu Picchu

Dzisiejszego dnia po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i zawiezie na dworzec kolejowy. Stamtąd udacie się do Aguas Calientes. Tak czeka Was przerwa na lunch, a następnie podróż autobusem do Bramy Słońca, skąd rozpościera się przepiękna panorama naszego celu – Machu Picchu w otoczeniu strzelistych szczytów. Po przerwie na podziwianie widoków i pamiątkowe zdjęcia zejdziecie do słynnej budowli stworzonego przez Inków. Towarzyszący Wam przewodnik poprowadzi Was przez najbardziej imponujące sektory Machu Picchu, zwiedzanie zajmie około 2 godzin. Następnie będziecie mieć czas wolny na zwiedzanie miasta według własnego gustu.

Dni 7-8: cusco

Druga wizyta w cytadeli jednak dzisiaj bez przewodnika. Na koniec wrócicie na stację kolejową w Aguas Calientes, żeby złapać pociąg powrotny na dworzec kolejowy. O odpowiedniej godzinie prywatny transfer odbierze Was z dworca w Poroy i zawiezie do Waszego hotelu.

Kolejnego dnia zapraszamy Was na półdniową wycieczkę po mieście Cusco. Odwiedzicie Twierdzę Sacsayhuaman, czyli kolosalną konstrukcję zbudowaną z ogromnych rzeźbionych skał połączonych ze sobą z absolutną dokładnością. Ten zdumiewający przykład architektury militarnej Inków jest bez wątpienia największym dziełem architektonicznym Tahuantinsuyo. Krótki postój przy posągu Cristo Blanco, skąd możecie podziwiać panoramę miasta. Następnie udacie się na San Pedro Market – główny targ uliczny Cusco, nasycony aromatami, smakami i kolorami lokalnych produktów regionu Cusco. Następnie odwiedzicie Qoricancha, świątynię poświęconą bogu Słońca. Legenda głosi, że jej wewnętrzne ściany były kiedyś całkowicie pokryte złotem. Ostatnim punktem wycieczki jest katedra w Cusco. Wraz z przewodnikiem poznacie tajemnice tego niezwykłego miejsca podziwiając piękne atria katedry oraz bezcenne XVII i XVIII-wieczne obrazy dawnej szkoły Cusco.

Dzień 9: Przejazd luksusowym pociągiem z Cusco nad Jezioro Titikaka

Pożegnanie z miastem Cusco w wielkim stylu. Wybierzecie się w podróż luksusowym pociągiem Belmond Andean Explorer, w którym będziecie mieć do dyspozycji prywatny apartament z łazienką. Trasa do Puno dostarczy Wam mnóstwa niesamowitych wrażeń: będziecie smakować wykwintne specjały i sączyć smakowite drinki podziwiając zza okna przepiękne krajobrazy wzgórz, jezior i lokalnych wioseczek. Przystanek w otoczeniu pasma górskiego La Raya, gdzie ponad rozległymi pastwiskami wznoszą się ośnieżone górskie szczyty. Późnym wieczorem pociąg dotrze do Puno – miejscowości położonej nad jeziorem Titikaka. Nocleg na pokładzie pociągu.

Dzień 10: Jezioro Titicaca

Dzisiejszy dzień na pokładzie luksusowego pociągu warto rozpocząć o wczesnych godzinach porannych. Nagrodą dla rannych ptaszków będzie niesamowity widok słońca wschodzącego nad wodami jeziora Titicaca. Śniadanie serwowane na pokładzie pociągu, a następnie zakończenie podróży na stacji Titicaca Lake Station w miejscowości Puno. Przejazd do hotelu Titilaka Lodge na odpoczynek. Po lunchu możecie skorzystać z propozycji kilku aktywności wodnych oferowanych przez hotel, takich jak kajaki, czy rejs po jeziorze.

Dzień 11: Rezerwat Narodowy Titicaca - wyspy Uros i Taquile

Kolejny dzień pełen wrażeń. Polecany wczesną pobudkę, aby rozkoszować się widokiem wschodzącego słońca. Po pożywnym śniadaniu odwiedzicie słynne pływające wyspy trzcinowe Uros położone na skraju Rezerwatu Narodowego Titicaca. Mieszkańcy wyspy Uro-Aymara są dumni ze swojej kultury: mężczyźni umiejętnie poruszają się po wodach jeziora na trzcinowych tratwach, a kobiety są doświadczonymi tkaczkami. Będziecie kontynuować eksplorację jeziora Titicaca, odwiedzając wyspę Taquile. Tutaj dowiecie się, dlaczego sztuka tekstylna mieszkańców wysp została uznana za jedno z arcydzieł dziedzictwa niematerialnego UNESCO.

Dni 12-13: Kanion Colca

Po śniadaniu przejazd do Patahusi i kontynuujemy podróży wzdłuż krawędzi krateru wulkanu Chucura, aż do Mirador de los Andes w Patapampa. Ten punkt widokowy na wysokości 4900 m n.p.m. oferuje spektakularne widoki na ośnieżone szczyty różnych wulkanów otaczających Arequipę, w tym Hualca Calca, Sabancaya i Ampato. Następnie udacie się do miasta Chivay, aby bliżej przyjrzeć się imponującemu systemowi platform i tarasów zbudowanych przez starożytnych mieszkańców Collagua i Cabana. Lunch w lokalnej restauracji. Popołudniu czas wolny, podczas którego możecie korzystać z hotelowych udogodnień, pospacerować po malowniczej okolicy lub po prostu odpocząć i zregenerować się przed kolejnym dniem przygód.

Wcześnie rano udamy się do punktu widokowego Mirador de la Cruz del Condor. Dzięki niezwykle rozległym i zapierającym dech w piersiach przestrzeniom jest to najlepsze miejsce na świecie, aby zobaczyć majestatycznego kondora andyjskiego w locie. Przy odrobinie szczęścia będziemy cieszyć się naprawdę inspirującym doświadczeniem, obserwując, jak ten zagrożony wyginięciem ptak wznosi się ku niebu. Mirador de la Cruz del Condor to również doskonałe miejsce do podziwiania jednego z najgłębszych kanionów świata (4160 metrów na północnym krańcu i 3600 metrów na południowym). W drodze powrotnej do Arequipy zatrzymamy się w trzech klimatycznych wioskach: Pinchollo Maca, Achoma i Yanque. Przejazd do Miradores de Antahuilque, skąd można podziwiać wspaniałe kaskady tarasów uprawnych, a następnie do Choquetico z dawnymi grobowcami wykutymi w kamieniu. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

Dni 14-15: Arequipa

Do południa czas wolny. Po lunchu udacie się w podróż do stolicy i drugiego pod względem wielkości miasta Peru – Arequipa. Kolacja zapewniona w hotelu.

Kolejnego dnia odbędzie się półdniowa wycieczka z prywatnym przewodnikiem po mieście Arequipa. Zwiedzanie rozpoczniecie od wizyty w klasztorze Santa Catalina. Założony w XVI wieku obiekt sakralny w swoich wczesnych latach był domem dla niewielkiej grupy duchowieństwa wywodzącej się z miejscowej elity. Obecnie można podziwiać tu ciekawą architekturę oraz jeden z największych zbiorów sztuki kolonialnej w obu Amerykach. Udacie się w kierunku Plaza de Armas, uważanego za najpiękniejszy plac w Peru. Można stąd podziwiać Kościół Towarzystwa Jezusowego i jego Kaplicę Sykstyńską oraz Katedrę. Następnie wybierzecie się na punkt widokowy Carmen Alto, skąd można podziwiać spektakularny widok na dolinę rzeki Chili i majestatyczny stożek wulkanu El Misti wznoszący się ponad miastem. Spacer ekskluzywną dzielnicę Yanahuara z szerokimi brukowanymi alejami i starymi kamiennymi rezydencjami, które wciąż zachowują swoje tradycyjne ogrody.

Dni 16-17: Lima

Prywatny transfer na lotnisko i przelot z Arequipa do Limy. Następnie przejazd hotelu i czas wolny.

Kolejnego dnia czeka Was prywatne doświadczenie kulinarne w towarzystwie szefa kuchni Penelope Alzamora. Dzięki rodzicom-smakoszom i niani, która zapoznała ją z tradycyjną peruwiańską gastronomią, Penelope zafascynowała się gotowaniem. Absolwent Johnson and Wales’ College of Culinary Arts i była nauczycielka w szkole gotowania Tante Marie w San Francisco Penelope mieszka obecnie w Barranco, artystycznej dzielnicy Limy. Odwiedzicie typowy peruwiański targ, a następnie popijając Pisco Sours przygotowujecie własne ceviche i inne peruwiańskie dania. Penelope po mistrzowsku poprowadzi nas przez kolejne etapy sztuki kulinarnej opowiadając o historii i sekretach peruwiańskiej gastronomii.

Dzień 18: Wylot z Limy

Wylot z Peru i powrót do Polski.

CENA PODRÓŻY

OD 35 000 ZŁ/OS.

CENA ZAWIERA:

 • PRZELOTY MIĘDZYNARODOWE
  loty renomowanymi liniami na trasie Warszawa – Lima – Warszawa z jedną przesiadką (klasa ekonomiczna). Za dodatkową opłatą możemy zaproponować Państwu możliwość skorzystania z odprawy VIP na lotnisku. Podczas, gdy Państwo będziecie relaksować się w strefie VIP przy szampanie, Wasz dedykowany konsjerż zajmie się odprawą oraz nadaniem bagaży. Po odprawie, przewieziemy Państwa limuzyną do samolotu, gdzie czeka na Państwa wygodny lot w klasie biznes.
 • TRANSFERY W PERU
  prywatne przejazdy pomiędzy lotniskami oraz prywatne transfery podczas wycieczek
 • ZWIEDZANIE
  wymienione w programie wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem
 • ZAKWATEROWANIE
  17 nocy w Peru w hotelach 4* i 5* ze śniadaniami, 9 x lunch, 4 x kolacja
 • OPIEKA PODCZAS PODRÓŻY W JĘZYKU POLSKIM 24/7
 • UBEZPIECZENIE
  Generali: KL 1 200 000 PLN, Assistance Premium 1 200 000 PLN, NNW Uszczerbek 60 000 PLN, Odpowiedzialność Cywilna 1 000 000 PLN, Bagaż podróżny 6 000 PLN, Kradzież mienia na czas wyjazdu 5 000 PLN, ochrona na wypadek zachorowania na Covid-19 lub kwarantanny
 • TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (13zł/os)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • DODATKOWE ATRAKCJE
  niewymienione w programie podróży
 • WYŻYWIENIE
  posiłki i napoje niewymienione w programie podróży
 • DEPOZYT
  ewentualny depozyt opłacany w hotelach, który jest zwracany po wykwaterowaniu
 • WŁASNE WYDATKI ORAZ NAPIWKI

*Cena została obliczona dla jednej osoby, ale przy założeniu, że w wycieczce uczestniczą dwie osoby zakwaterowane w jednym pokoju. Cena ma charakter orientacyjny ze względu na zmienne ceny biletów lotniczych.

PERU ODWIEDZILIŚMY OSOBIŚCIE!

POROZMAWIAJ Z DEDYKOWANYM OPIEKUNEM KIERUNKU: 500 223 177

ZOBACZ INNE OFERTY NA WAKACJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Peru + Boliwia oferta wyjazdu do Ameryki Południowej
Chile, San Pedro de Atacama - Alto Atacama Desert Lodge mini
Argentyna oferta, Wodospad Iguazu, Argentyna, wycieczki do Argentyny
Ekwador wulkan, Cotopaxi, wulkan w Ekwadorze

ZWIEDZANIE AMERYKI POŁUDNIOWEJ TO TWOJE MARZENIE?

W DREAMGO SPEŁNIAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I OTRZYMAJ OFERTĘ SZYTĄ NA MIARĘ: 500 223 177

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/gdzie/peru/oferta-peru-naturalne-i-kulturowe-perly-panstwa-inkow/ [user-id] => id-21c63591f7bf8a )