Loader
3

12 listopada 2020

Bali kiedy jechać na wakacje

Wakacje na Bali to spełnienie marzeń wielu osób. Zastanawiacie się, jaki jest najlepszy miesiąc, by odwiedzić tę piękną wyspę? Kiedy jechać na Bali? Jaki panuje klimat na Bali? Jakie są temperatury powietrza i klimat w ciągu każdego miesiąca? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.

GDZIE JEST BALI?

Wielu z Was szuka wyjątkowego miejsca, w którym można zrelaksować się w egzotycznej scenerii, jak również zwiedzać
i doświadczać niezapomnianych przygód. Jednym z takich miejsc jest Indonezja, a dokładniej wyspa Bali – gdzie leży? Bali jest jedną z 17 tysięcy indonezyjskich wysp. Ta magiczna wyspa Bali leży w Indonezji, u wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Jej szerokość wynosi jedynie 80 km, a długość – 145 km. Bali sąsiaduje z wyspą Jawa od zachodu. Od wschodu leży w pobliżu wysp Lombok, Lembongan, Nusa Penida, Gili Meno, Gili Air oraz Gili Trawangan. Krótkimi rejsami można połączyć te wyspy i sprawić, że wakacje w Indonezji będą najpiękniejszą podróżą w Waszym życiu!

POGODA I KLIMAT BALI

Wyspa Bali jest położona w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Jeśli więc chodzi o klimat Bali cechuje przez cały rok ciepła temperatura i duża wilgotność powietrza. Temperatura powietrza utrzymuje się mniej więcej na stałym, wysokim poziomie 28 C, 29 C, 30 C. Wahania temperatury wynoszą zaledwie 4-5 stopni. Wilgotne powietrze dodatkowo potęguje wrażenie gorąca. Jeśli więc w ciągu całego roku będziecie chcieli uciec od polskiego klimatu i ogrzać się na rajskiej wyspie, to klimat Bali będzie idealnym rozwiązaniem w każdym miesiącu. Na Bali pogoda jest świetna przez cały rok. Ilość dni deszczowych zależy od danego miesiąca. Nie ma natomiast miesiąca, w którym nie spadnie ani jedna kropla deszczu i jest w 100% sucho. Na Bali występują dwie pory: pora sucha i deszczowa. Dlaczego nie warto się bać pory deszczowej?

PORA DESZCZOWA NA BALI

Bardzo często obawiacie się pory deszczowej na Bali. Boicie się pogody, temperatur, zimnej wody w oceanie i opadów.
Czy rzeczywiście należy się jej obawiać?

Pamiętacie, jak kilka – kilkanaście lat temu wyglądały pory roku w Polsce? Wiosną wszystko pięknie kwitło, lato było słoneczne i gorące. Następnie polska złota jesień, a po niej mroźna, biała i śnieżna zima. Jak to wygląda obecnie wiecie sami. Przez ocieplenie klimatu pory roku nie wyglądają tak, jak kiedyś. Lato jest deszczowe, a śniegu z roku na rok brakuje nam coraz bardziej.

Tak samo zmienił się klimat na całym świecie, w tym również na Bali. Pora deszczowa na wyspie Bali trwa teoretycznie od października do kwietnia. Realnie natomiast można powiedzieć, że od listopada do końca lutego. Czyli listopad, grudzień, styczeń i luty to pora, podczas której można spodziewać się najwięcej deszczy. Natomiast październik, marzec i kwiecień to pory przejściowe pomiędzy porą deszczową, a porą suchą. Temperatura podczas pory deszczowej waha się w okolicach
26 C – 27 C. Statystycznie najwięcej deszczu pojawia się w grudniu i w styczniu, jednak nie ma reguły. Wilgotność powietrza jest w tym czasie bardzo wysoka.

To, jak pora deszczowa na Bali wyglądała jeszcze 5-10 lat temu nijak się ma do tego, jak ona wygląda obecnie. Owszem, pojawia się w tym czasie więcej deszczu, natomiast jest on krótki i obfity. Nie wygląda to tak, że deszcz pada i pada i przez cały dzień nie można wyjść z hotelu. Spędzając na Bali dwa tygodnie w porze deszczowej zauważyłam, że opady deszczu występowały albo w nocy, albo przed kolacją. Po całym dniu upału wyczekiwałam tego 15-minutowego deszczu i świeżego, przyjemnego powietrza 😊 Zorganizowałam setki podróży na Bali dla wielu z Was, również w porze deszczowej. Każdy stwierdza to samo – bardzo krótki, mocny deszcz jest przyjemny i nie ma się czego obawiać!

PORA SUCHA NA BALI

Pora sucha na Bali trwa od maja, czerwca do września. Najwyższy sezon to lipiec i sierpień, czyli wtedy, gdy w Polsce trwają wakacje! Na wakacje Bali jest więc wspaniałym miejscem. Temperatura powietrza w porze suchej wynosi
ok. 28 C – 29 C. Natomiast dzięki lekkiemu, przyjemnemu wiatrowi wysoka temperatura nie jest tak odczuwalna
i uciążliwa. Woda w oceanie jest przyjemna. Wilgotność powietrza podczas pory suchej jest zdecydowanie niższa i osiąga około 60 procent. Warto pamiętać, że pora sucha nie oznacza, że nie pojawią się żadne opady deszczu. Opadów i dni deszczowych jest po prostu mniej niż w innych miesiącach.

BALI – TEMPERATURA POWIETRZA I WODY

Aby najlepiej zrozumieć klimat na Bali, warto przyjrzeć się każdemu miesiącowi z osobna.

STYCZEŃ

Jeden z najbardziej wilgotnych miesięcy na Bali. Średnie temperatury są wysokie, bo aż 26 C, 27 C, 28 C do nawet 29 C. Tropikalny klimat Bali sprawia, że styczeń jest szczególnie wilgotny ze względu na dużą ilość opadów (krótkich, ale mocnych). Styczeń jest miesiącem, w którym najbardziej prawdopodobny jest deszcz. Szczególnie obfite opady pojawiają się w dżungli, podczas gdy na wybrzeżu wyspy Bali pogoda jest słoneczna. Pada krótko, ale bardzo obficie. W styczniu oczywiście również traficie na piękne, słoneczne dni bez deszczu! Krajobraz jest wtedy pokryty paletą pięknych zieleni,
a kwiaty i lasy rozkwitają tworząc idealną egzotyczną scenerię. Dzień trwa 13 godzin, w tym jest 6 godzin słonecznych. Warto pamiętać, że w styczniu słońce często jest schowane za chmurami. Nie dajcie się zwieść chmurom, słońce w styczniu świeci bardzo mocno. Należy więc pamiętać o nakryciu głowy i używaniu kremów z wysokim filtrem.

LUTY

Bardzo interesujący miesiąc na Bali. Już w lutym Balijczycy przygotowują się do święta Nyepi – dnia ciszy, które ma miejsce w marcu lub w kwietniu. Mówi się, że szum spadającego w tym czasie opadów jest magiczny i koi duszę. To połączenie wysokich temperatur i cudownych słonecznych dni z obfitymi, krótkimi opadami. To idealny miesiąc na zamianę zimy na gorące słońce. Temperatura w lutym wynosi ok. 26 C. Najniższa temperatura to 22 stopnie, a najwyższa 30 C. Podobnie, jak w styczniu, opady pojawiają się częściej w dżungli. W tej samej minucie a wybrzeżu wyspy Bali pogoda jest słoneczna. Jest ciepło, więc nie ma żadnego problemu, by wybrać się na wycieczki, których wyspa oferuje mnóstwo!

MARZEC

Mniej chmur i więcej gorącego słońca. Plaże stają się jaśniejsze, czystsze, a wiatr delikatniejszy. W ostatnich latach marzec uzyskał miano suchego miesiąca z uwagi na bardzo niewielkie opady deszczu. Wiele dni jest ładnych i słonecznych. Zwykle w marcu odbywa się dzień ciszy – Nyepi. Średnia temperatura to 28 C. Najniższa może wynieść 23 C, a najwyższa 30 C.

KWIECIEŃ

W kwietniu występuje zdecydowana przewaga dni słonecznych i bezchmurnych. Oczywiście od czasu do czasu może spaść krótki deszcz. Opady natomiast nie będą doskwierały codziennie. W okresie Wielkanocy turystów jest sporo, a ceny idą
w górę. W ciągu 12-godzinnego dnia, przez 10 godzin jest jasno, a średnia temperatura kwietnia to 28 stopni.

MAJ

Maj, obok czerwca i września to jeden z najlepszych miesięcy na Bali. Można się spodziewać wspaniałej pogody
i niewielkich opadów. Wielkanocnego tłumu już nie ma, więc na wyspie Bali będzie panował spokój i cisza. Maj to świetny miesiąc na odwiedzenie wyspy. Tym bardziej, że ceny są o 50% niższe niż w najwyższym sezonie. Średnie temperatury
ok. 28 C – 30 C. Zdarzają się również dni, kiedy w ciągu dnia temperatura dochodzi do 33 C.

CZERWIEC

Czerwiec (oraz maj i wrzesień) jest jednym z najlepszych miesięcy na Bali. Świetna pogoda, dużo słońca i nie ma zbyt wielu turystów. Ceny w hotelach nadal są świetne, podobnie, jak w okolicach kwietnia i maja. Czerwiec to również idealny czas na nurkowanie! Średnie temperatury ok. 27 C – 30 C / 31 C.

LIPIEC

Szczyt sezonu turystycznego, rosną ceny lotów, zakwaterowania i atrakcji. Nic dziwnego, bo lipiec jest najpiękniejszym miesiącem w roku i należy do pory suchej. W lipcu wyspę Bali pogoda rozpieszcza. Świetna pogoda i jedynie 4 deszczowe dni w miesiącu. Jeśli planujecie wakacje na Bali w lipcu, to należy zarezerwować ją z wyprzedzeniem. Szczególnie, gdy planujecie wypoczywać w hotelu przy wybrzeżu. Hotele położone przy wybrzeży, w pierwszej linii brzegowej są najdroższe. Lipiec i sierpień to nie tylko okres wakacyjny w Polsce. To również w całej Europie i w Stanach, więc obłożenie w hotelach na Bali wynosi 100%. Średnia temperatura to 27 stopni.

SIERPIEŃ

Najwyższy i jednocześnie najdroższy miesiąc, żeby jechać na wakacje na Bali. Szczyt sezonu turystycznego. Równie wysokie ceny są również podczas okresu sylwestrowego. Sierpień jest najgorętszym miesiącem. Ludzi jest najwięcej, ruch na drogach jest bardzo gęsty, więc korki na drogach to w tym czasie norma. Średnia temperatura wynosi 27 stopni.

WRZESIEŃ

Obok maja i czerwca jest to najlepszy miesiąc na odwiedzenie wyspy. Wrzesień również należy do miesięcy suchych, temperatura nadal wynosi ok. 27 stopni. Ceny spadają o ok. 30% w stosunku do lipca i sierpnia. W ciągu miesiąca, jakim jest wrzesień turystów jest znacznie mniej, w porównaniu do lipca, czy sierpnia.

PAŹDZIERNIK

W październiku występuje ok. 15 dni z niewielkimi opadami deszczu. Czyli co drugi dzień października można się spodziewać bardzo krótkiego, obfitego deszczu. Najczęściej występuje on w nocy. W miesiącu, jakim jest październik,
w ciągu dnia jest 9 godzin słonecznych. Temperatura nadal wynosi ok. 27 stopni. Październik jest również idealnym miesiącem na odwiedzenie Bali.

LISTOPAD

Życie na Bali zwalnia, nadchodzą krótkie, ale obfite opady. Jest wciąż ciepło. Wiele słonecznych dni sprawia, że ludzie decydują się na wyjazd na Bali właśnie w tym miesiącu. Można spędzać czas na plaży, a temperatura powietrza i wody się nie obniża. Bardzo atrakcyjny czas również pod kątem cen.

GRUDZIEŃ

Grudzień to deszczowy miesiąc. A mimo wszystko jest jednym z najwyższych sezonów ze względu na święta i Sylwester. Najwyższe ceny są w hotelach od 23.12 do 06.01. Dodatkowo dochodzi cena za tzw. Gala Dinner – kolacje w hotelach, które występują w dniach 24.12 i 31.12. Często opłaty za te kolacje są obligatoryjne i wynoszą ok. 100 USD – 300 USD/os. Podobnie, jak w listopadzie, jest wiele słonecznych dni. Natomiast praktycznie codziennie pojawiają się krótkie i silne opady, po których powietrze robi się świeższe i mniej wilgotne. Podczas imprez sylwestrowych w klubach pojawiają się słynni didżeje. Hotele i restauracje oferują niesamowite kulinarne pakiety i niespodzianki. W grudniu temperatury są
w okolicach 27 C – 28 C i jest bardzo duża wilgotność powietrza.

KIEDY JECHAĆ NA BALI?

Nadal macie dylemat i zastanawiacie się nad Bali pora deszczowa vs. Bali pora sucha? Czy warto jechać na Bali podczas naszej zimy? Czy pogoda na Bali będzie odpowiednia o każdej porze roku? Czy miesiące takie, jak listopad, grudzień, styczeń i luty spełnią Wasze marzenia o słonecznych wakacjach na Bali? Odpowiedź jest prosta! Jeśli odpowiada Wam klimat Bali, temperatury 26 C, 27 C, czy 28 C. Nie przeszkadza od czasu do czasu krótki, obfity deszcz, to pakujcie się
i w drogę! Co warto wiedzieć przed podróżą na Bali – sprawdźcie TUTAJ.

Podziel się:

Poznaj ofertę wycieczek

Podobne wpisy

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/blog/bali-kiedy-jechac-na-wakacje/ [user-id] => id-33ceac766b892e )