Loader
8

28 listopada 2023

Seszele – kiedy jechać?

Jeżeli kiedykolwiek planowaliście wakacje, doskonale wiecie, że jednym
z najważniejszych aspektów każdych wczasów jest idealna pogoda w trakcie ich trwania! Jest to szczególnie znaczące, kiedy macie zamiar wybrać się
w tak wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, jakim są właśnie Seszele. W tym artykule podpowiemy Wam na jakie miesiące będą najlepsze na wakacje na Seszelach, dowiecie się kiedy panują ponadprzeciętne warunki do nurkowania, a kiedy możecie spodziewać się deszczu.

SESZELE KIEDY JECHAĆ

Istnieje kilka miejsc na świecie, które są prawdziwym urzeczywistnieniem raju. Śnieżnobiałe, otoczone soczyście zielonymi palmami plaże, woda mieniąca się odcieniami lazuru i błękitu, nurkowanie pośród barwnych raf koralowych, zatopionych
w krystalicznie czystym Oceanie – takie warunki przyrody z pewnością sprawią, że każde wakacje pozostaną w pamięci na długo. Jeżeli marzycie o egzotycznych wczasach rodem z raju to właśnie Seszele powinny zwrócić na siebie Waszą szczególną uwagę. Region ten jest złożony z 115 wysp i wysepek, położonych na Oceanie Indyjskim w okolicach równika. Znakomita większość tych wysp jest pochodzenia wulkanicznego bądź koralowego, co sprawia, że ekosystem oraz fauna
i flora, które występują na Seszelach, są nieporównywalne z niczym innym – zachwycają, zapierają dech w piersiach i kreują prawdziwie idylliczny klimat. Wyspy, które tworzą archipelag Seszeli można podzielić na Wyspy Zewnętrzne i Wyspy Wewnętrzne. Wyspy Zewnętrzne są położone w rejonie spłyconych atoli oraz raf koralowych.

Wyspy Wewnętrzne tworzą wierzchołki granitowego łańcucha górskiego, który zatopiony pod wodą czeka na odkrycie. Główne wyspy Seszeli, czyli Mahe, Praslin i La Digue stanowią idealne miejsca dla sympatyków sportów wodnych. (Więcej o Seszelskich wyspach przeczytacie tutaj 😊). Czysta, niezmącona woda, biały piasek i idylliczna atmosfera to domeny takich plaż jak Beau Vallon, Anse Lazio czy Anse Source d’Argent, które są znane i doceniane na skalę światową. Z jednej strony wyspy Seszeli oferują Wam błogi relaks, z drugiej – są istną mekką dla wielbicieli sportów wodnych. Takie wakacje brzmią niesamowicie, prawda? Wiemy o tym i już spieszymy z odpowiedzią na najważniejsze pytanie, które nasuwa się na myśl podczas planowania wakacji na Seszele – kiedy się tam wybrać? Ten artykuł nie tylko podpowie Wam, kiedy jechać na wakacje na Seszele, ale z jego treści dowiecie się także kiedy występuje tam pora deszczowa, pora sucha, ile wynosi średnia temperatura powietrza poszczególnych okresów oraz kiedy panują najlepsze warunki do nurkowania!

SESZELE KLIMAT I POGODA

Klimat na Seszelach można określić jako tropikalny. Wiąże się to z faktem, iż temperatury powietrza tego regionu są przez cały rok dość wysokie (średnio ok. 29°C) i wahają się tylko w niewielkim stopniu. Typowe dla Seszeli, skwarne upały są skutecznie łagodzone przez delikatną, morską bryzę, co sprawia, że dla nieprzyzwyczajonych do takiego klimatu przyjezdnych, dość wysoka wilgotność powietrza nie jest bardzo uciążliwa. Nie bez powodu Seszele są znane na całym globie i uwielbiane przez turystów poszukujących odrobiny luksusu oraz własnego skrawka raju. Dużą zaletą tego miejsca jest również fakt, że niezwykle rzadko jest ono nawiedzane przez popularne w innych tropikalnych regionach trąby powietrzne. Seszele bowiem są miejscem, które łączy w sobie zarówno największe zalety egzotycznej destynacji z małym ryzykiem negatywnych aspektów klimatu równikowego, co sprawia, że każde wakacje będą należeć do udanych!

Warto jednak mieć na uwadze, iż pomimo tego, że powszechnie wierzy się, iż Seszele są pozbawione destrukcyjnych wpływów tropikalnych cyklonów, przy planowaniu wczasów w tym miejscu należy pamiętać, iż niektóre z wysuniętych na południe Wysp Zewnętrznych są położone na terenie określanym mianem ”pasa cyklonów”- oznacza to, iż w trakcie okresu, w którym występują huragany, warunki pogodowe mogą ulec znaczącemu załamaniu. Podczas planowania wakacji na Seszelach najlepiej jest sprawdzać prognozy na pogodę nie tylko na nadchodzące miesiące, ale również na cały rok,
by mieć pewność odpowiednich warunków atmosferycznych. Nieważne jednak od pory, w trakcie której odwiedzicie to miejsce, możecie być pewni, że jego wyjątkowy klimat nie da o sobie zapomnieć!

SESZELE PORA DESZCZOWA

Pora deszczowa na Seszelach trwa w miesiącach takich jak grudzień, styczeń, luty i marzec. To właśnie w tym czasie pogoda tego regionu jest kształtowana przez pasat północno-wschodni który niesie wraz ze swoim przybyciem wilgotne masy powietrza i często gwałtowne burze z piorunami. Okres między grudniem i marcem zwykle odznacza się około piętnastoma dniami deszczowymi w miesiącu. Najwięcej opadów deszczu jest przeciętnie notowanych w miesiącach takich jak styczeń i luty. Średnia temperatura w ciągu dnia w trakcie pory deszczowej oscyluje między 28°C a 30°C. Wilgotne masy powietrza mogą sprawiać, iż noce w trakcie pory deszczowej będą dość duszne i ciepłe.

Należy pamiętać, że istniejące ramy czasowe pory deszczowej na Seszelach nie oznaczają wcale, że w pozostałych miesiącach w ogóle nie będzie padał deszcz – dni deszczowe występują, ale znacznie rzadziej. Pogodę kształtuje tutaj głównie całoroczny, równikowy klimat, który charakteryzuje się dość wysoką wilgotnością, oraz tym, że temperatura powietrza wynosi najczęściej powyżej 27°C. W czerwcu zwykle odnotowuje się około 8 dni deszczowych, jednak są to opady znacznie mniejsze i przypominają tak zwane „prysznice” – szybki, gwałtowny deszcz, który ustępuje zazwyczaj po 15 minutach, a zaraz po jego końcu znów wychodzi słońce. Dni deszczowe wcale nie oznaczają całodniowego siedzenia
w hotelu – nie bójcie się jechać na wakacje w tym czasie! Deszcze pojawiają się na Seszelach w przeciętnej rocznej ilości wynoszącej od 2280 do 3040 mm opadów, a sama pora deszczowa z pewnością nie popsuje Wam wczasów.

SESZELE PORA SUCHA

Jeżeli chodzi o porę suchą na Seszelach można ją określić jako o wiele bardziej przystępną i przyjemną dla turystów. Dzieje się tak głównie dlatego, że pomiędzy kwietniem a listopadem na Wyspach Seszelskich pogodę kształtuje pasat południowo wschodni, który niesie ze są nieco chłodniejsze i suchsze masy powietrza. Pogoda na Seszelach jest w tych miesiącach ogólnie bardziej delikatna niż w porze deszczowej, do czego również przyczynia się niższa wilgotność powietrza. W ciągu dnia temperatura oscyluje w granicach od 27°C do 30°C, najwyższe średnie temperatury pory suchej występują pod koniec czerwca.

W trakcie pory suchej występuje o wiele mniejsza ilość dni deszczowych, możecie więc być pewni pięknych promieni słońca. Nieco chłodniejsze noce w trakcie pory suchej przyniosą ukojenie po skwarnych dniach, które charakteryzują klimat równikowy. W okresach przejściowych, które występują między porą suchą i porą deszczową (czyli miesiące takie jak listopad, marzec, czasem październik), wilgotność powietrza sięga co najwyżej 80%, ze względu na fakt, iż w tym czasie występuje całkowita cisza wiatru. Różnice w poziomie ciśnienia atmosferycznego w tym czasie powodują, iż osoby cierpiące na problemy z krążeniem nie powinny planować podróży na Seszele w miesiącach takich jak kwiecień bądź listopad. Najlepszy będzie dla nich okres, który trwa od maja i czerwca do końca lipca, wtedy wakacje odbędą się bez żadnych trudności.

SESZELE NURKOWANIE

Seszele są doceniane dzięki wielu walorom przyrodniczym takim jak niezwykle czyste, białe plaże, usiane wyjątkowymi formacji skalnymi i głazami. Krystaliczne, niezmącone, turkusowe wody Oceanu Indyjskiego oraz niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt, które zamieszkują bujny, tętniący życiem las tropikalny. Jednak jednym z głównych atutów Seszeli są genialne warunki do nurkowania oferowane przez podwodny świat tego regionu. Liczne skały, które rozpościerają się na obrzeżach Wysp Wewnętrznych, są pokryte gąbkami i koralami. Powstałe na ten skutek rafy są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Szacuje się, że w akwenach wodnych, które okalają Seszele żyje ich ogromna ilość. Około 1000 różnych gatunków ryb oraz 2 gatunki żółwi morskich. Do najbardziej interesujących okazów ryb można zaliczyć między innymi: rekina wielorybiego, manty, ryby motyle, ryby-żołnierze, barakudy, płaszczki, rekiny rafowe. To wszystko sprawia, że sympatycy nurkowania odnajdą na Seszelach swój raj. A wyjazd w to miejsce będzie dla nich spełnieniem marzeń!

SESZELE NURKOWANIE – KIEDY?

Wody przybrzeżne Seszeli różnią się między sobą jeżeli chodzi o głębokości. Są to wahania od 8 do 20 metrów na obszarze blisko lądu. Natomiast do 40 metrów głębokości na terenie oddalonym od brzegu. Podczas planowania podróży na Seszele, wielbiciele nurkowania powinni wziąć pod uwagę okres zarówno pomiędzy kwietniem i majem oraz okres od października do listopada. To właśnie wtedy warunki do odkrywania podwodnego świata Seszeli są idealne. Temperatura wody osiąga około 29°C, woda jest przejrzysta i spokojna – widoczność sięga do 30 metrów pod powierzchnią. To właśnie miesiące takie jak kwiecień, maj, październik i listopad przyciągają nieco więcej odwiedzających niż pozostałe!

W pozostałych miesiącach wakacje skupione na nurkowaniu mogą być utrudnione. Głównie ze względu na fakt, że temperatura wody spada do 25°C. Tak więc aby odczuwać komfort pod wodą należy mieć na sobie piankę o grubości przynajmniej 4 mm. Dodatkowo, w tym okresie sama pogoda może być niespokojna i wietrzna, co sprawia, że znacząco zmniejsza się widoczność pod wodą. Warto o tym pamiętać, ze względu na fakt, iż mało osób bierze pod uwagę pogodę podczas planowania wakacji skupionych na nurkowaniu. Jednak to właśnie pogoda i klimat danego miejsca definiują wielkość satysfakcji i zwyczajnie – wakacje na najwyższym poziomie!

Więcej o nurkowaniu na Seszelach przeczytacie w naszym artykule – https://dreamgo.pl/blog/nurkowanie-na-seszelach/

NAJLEPSZY CZAS NA PODRÓŻ NA SESZELE

Seszele są kierunkiem całorocznym – pogoda tego regionu zachwyca praktycznie przez cały rok. Jednak najlepszy czas na wakacje na Seszelach wypada w miesiącach pomiędzy kwietniem a majem oraz tych między październikiem i listopadem. To właśnie w tym okresie w największym stopniu będziecie mogli korzystać z uroków i walorów naturalnych, którymi zachwycają Seszele. Ilość atrakcji w tym miejscu nie ma granic! Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie w tych właśnie okresach będziecie mogli doznawać błogiego relaksu w trakcie wypoczynku na jednej z dziewiczych, śnieżnobiałych plaż. Zyskacie okazję do nurkowania i podziwiania podwodnego świata zatopionego w Oceanie Indyjskim. W spokoju przejdziecie się po Parku Narodowym Morne Seychellois. Odwiedzicie wpisany na światową listę UNESCO rezerwat przyrody Valle de Mai na Praslin. Bądź będziecie obcować z 200 okazami żółwi morskich na wysepce Curieuse skąpanej
w promieniach słońca.

Bez względu na to czy preferujecie spokojne plaże La Digue, czy może trekking po Mahe lub innych wyspach o górzystej rzeźbie terenu – Seszele w pewnością Was oczarują! Zdajemy sobie sprawę z tego, iż piękna pogoda w trakcie wakacji jest jednym z najważniejszych aspektów całego wyjazdu. Dlatego przykładamy dużą uwagę do tego, by termin Waszych wczasów był odpowiednio dopasowany do występujących w jego trakcie warunków atmosferycznych. Nie musicie się więc martwić kiedy jechać na Seszele. Oraz czy najlepiej zaplanować wyjazd na marzec, kwiecień, lipiec, a może grudzień? Ze wszystkim Wam pomożemy i sprawimy, że Wasze wakacje na Seszelach będą niezapomniane!
Zaufaj DreamGo i sprawdź czemu Seszele rozkochują w sobie każdego, kto postawił stopy na tym egzotycznym lądzie!

Podziel się:

Poznaj ofertę wycieczek

Podobne wpisy

POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU dreamgo.pl

Operatorem Serwisu dreamgo.pl jest DreamGo Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem: ul. Miłoszycka 18A, 51-502 Wrocław, posiadająca siedzibę biura pod adresem: ul. Włodkowica 21/35, 50-072 Wrocław, NIP 8952083090, Regon 364630220, KRS 0000621326.

Serwis pozyskuje informacje o Użytkownikach i zachowuje je poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje, poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka") oraz poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego MyDevil.net (ADMIN.NET.PL z siedzibą w Tarnowie) funkcjonującego pod adresem www.dreamgo.pl

Informacje w formularzach

Informacje w formularzach podawane są przez Użytkownika dobrowolnie. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP). Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu uzyskania informacji do sporządzenia i przesłania indywidualnej oferty wyjazdu.

Pliki cookies

Pliki cookies stosowane w serwisie dreamgo.plsą bezpieczne dla urządzenia Użytkownika i wykorzystywane są przede wszystkim do rozpoznania urządzenia, z którego korzysta Użytkownik, aby umożliwić odpowiednie wyświetlenia się strony internetowej. Dodatkowo w Serwisie wykorzystuje się pliki cookies w celu dostosowania zawartość strony internetowej do indywidualnych preferencji Użytkownika, optymalizacji korzystania ze strony internetowej, tworzenia statystyk służących usprawnieniu działania strony internetowej i ulepszaniu jej struktury oraz zawartości oraz określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Użytkownik może zaakceptować pliki cookies i sprawnie korzystać z naszego Serwisu lub samodzielnie skonfigurować swoją przeglądarkę internetową.

Pliki cookies to dane informatyczne (w szczególności pliki tekstowe), które są zapisywane i przechowywane na dysku urządzenia, na którym Użytkownik wyświetlił stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W plikach cookies są gromadzone zazwyczaj informacje takie jak: nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (sessioncookies) oraz „stałe” (persistentcookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Przeglądarka internetowa zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu Użytkownika. Użytkownik może dokonać zmiany ustawień w tym zakresie, np. usunąć pliki cookies, automatycznie blokować lub akceptować pliki cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookies może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu na urządzeniu Użytkownika.

Logi Serwera

Informacje o niektórych zachowaniach Użytkownika podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:czas nadejścia zapytania,czas wysłania odpowiedzi,nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Powyższe dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i wykorzystywane są jedynie dla celów administrowania serwerem.


DreamGo Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym użytkowników.Wprowadzone zmiany w Polityki Prywatności zawsze będą publikowane na tej stronie.Wprowadzone zmiany wchodzą w życie w dniu publikacji Polityki Prywatności.

 

Newsletter

ZAPISZ SIĘ I OTRZYMAJ AŻ 1000 POMYSŁÓW NA PRZYGODĘ ŻYCIA!
#DreamGoBucketList

Array ( [y-url] => https://dreamgo.pl/blog/seszele-kiedy-jechac/ [user-id] => id-00e108dd4904c9 )