10

Chile to kraj kontrastów i zaskakująco pięknej przyrody. Znajdziemy tu wspaniałe krajobrazy strzelistych gór i wulkanów, pustynie o niemal księżycowym klimacie, piękne plaże i naturalne gorące źródła. Ciągnąca się wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej kraina jest doskonałym celem podróży dla osób, które szukają zapierających dech w piersiach widoków i bliskości natury.

Położona na północy Chile pustynia Atacama oczarowują nieziemskimi krajobrazami, które wydają się przenosić na zupełnie inną planetę. Znajduje się tutaj słynna Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci z zachwycającymi formacjami skalnymi, piaszczystymi wydmami i wznoszącymi się ponad nimi wulkanami. Warto również skusić się podczas wyjazdu na odpoczynek w luksusie – na relaks w gorących źródłach, przejażdżkę konną, czy spacer po uroczych zakątkach miasteczka San Pedro de Atacama.

Z kolei na południu Chile najbardziej popularnym regionem jest Patagonia i położony w okolicy Puerto Natales park narodowy Torres del Paine. To tutaj organizują wyjazdy turyści z całego świata, by nacieszyć oczy widokami górskich szczytów i lodowców, a także wypróbować swych sił podczas trekkingu w jednym z najciekawszych regionów górskich na świecie.

Przybywając do Chile koniecznie trzeba zatrzymać się w stolicy Santiago i choć przez chwilę poczuć rytm tego wielkiego miasta. A na sam koniec podróży proponujemy udać się na tajemniczą Wyspę Wielkanocną!

ZOBACZ TOP HOTELE W CHILE

W SWOJEJ OFERCIE MAMY JESZCZE WIĘCEJ EKSKLUZYWNYCH HOTELI W CHILE!
CHCESZ JE POZNAĆ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

OTRZYMUJ CO MIESIĄC INSPIRACJE PODRÓŻY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ul. Włodkowica 21/35,
50-072 Wrocław


Gwarancja ubezpieczeniowa 386 415 zł


Oficjalny Organizator Turystyki